Ściegiennego, Kordeckiego fot. PIM

Poznań: Wraca stała organizacja ruchu na Ściegiennego

W nocy z 22 na 23 października (z czwartku na piątek) na ul. Ściegiennego, na wysokości ul. Kordeckiego, wróci stała organizacja ruchu. Zakończyły się już prace drogowe na ulicy.

Dzięki zastosowanym przy budowie kanalizacji deszczowej rozwiązaniom technicznym – przeciskowi pod jezdnią bez konieczności jej rozbiórki, wykonaniem komory startowej i końcowej oraz przewiertowi – utrudnienia w ruchu w ulicy Ściegiennego ograniczono tylko do zamknięcia na czas robót jednego pasa ruchu. Do czwartku uzupełniona zostanie nawierzchnia przy nowej studni, zlokalizowanej w pasie jezdni, po czym kierowcy znów będą mogli korzystać z dwóch pasów ruchu na tym odcinku.

Coraz bliżej jest również do końca robót na ul. Kordeckiego po obu stronach ul. Ściegiennego – do ul. Albańskiej i do ul. Sielskiej. Wykonano już większość prac związanych z kanałem technologicznym i kanalizacją deszczową, ułożono większość krawężników. Trwa budowa nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów i miejsc postojowych. Na ul. Kordeckiego pojawi się niebawem nowe oświetlenie. W ramach inwestycji nasadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy, a istniejące trawniki poddane będą regeneracji. Pojawią się też nowe ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz oznakowanie ulicy.

Zakończenie prac i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu zaplanowano na IV kwartał bieżącego roku.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze