Dolna Wilda fot. PIM

Poznań: Wraca stała organizacja ruchu na Dolnej Wildzie

Od 30 października swobodnie będzie można przejechać i przejść odcinkiem tej ulicy od skrzyżowania z ul. św. Jerzego i Żelazka do Górnej Wildy. Zakończyły się prace budowlane przy nowej drodze rowerowej.

– Dwukierunkowa droga rowerowa wzdłuż ul. Dolna Wilda to ponad kilometr nowej trasy, której brakowało na rowerowej mapie Poznania – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Jazda między Wildą a centrum znacznie się poprawi, a rowerzyści nie będą już musieli poruszać się jezdnią razem z samochodami.

Na pierwsze odcinki ulic, wzdłuż których powstawała droga rowerowa na ul. Dolna Wilda (od skrzyżowania z ul. św. Jerzego i Żelazka do ul. Czajczej), a także na ul. Półwiejską (od ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Krakowską i Kościuszki) – stała organizacja ruchu wróciła już w połowie września.

– Od 30 października na całej ul. Dolna Wilda znów będzie można się poruszać w dwóch kierunkach, co jest szczególnie istotne w związku z pracami, jakie są prowadzone na ul. Wierzbięcice – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki prowadzonej od kwietnia inwestycji powstał ponad kilometr nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m została wyznaczona po zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej – po wschodniej stronie ul. Górna Wilda – w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączył wzdłuż ulicy Półwiejskiej ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.

Wzdłuż trasy powstał chodnik, nowe oświetlenie, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni, która na całej szerokości od ul. św. Jerzego do ul. Górna Wilda uzyskała nową nawierzchnię. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostały sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

W związku z tym, że – po odwołaniach – wojewoda wielkopolski w czerwcu częściowo uchylił zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, nie udało się jeszcze wybudować chodnika na wysokości ul. Dolna Wilda 40 oraz chodnika i drogi rowerowej na wysokości ul. Dolna Wilda 16. Postępowanie administracyjne w tych dwóch sprawach zostało wznowione i dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń PIM przystąpi do kontynuacji prac.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze