szpital tymczasowy fot. K. Adamska

Poznań: Wojewoda zwiększa liczbę łóżek “covidowych” w regionie

300 kolejnych łóżek w całym regionie, w tym dodatkowy moduł szpitala tymczasowego na MTP. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wydał kolejne decyzje o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów z covid-19.

Łóżka zostaną uruchomione do końca tygodnia, do niedzieli. W szpitalu tymczasowym po uruchomieniu kolejnego modułu będą do dyspozycji 262 miejsca.
– Cały czas ogromnym wysiłkiem dyrektorów szpitali, lekarzy, białego personelu staramy się zabezpieczyć województwo w łóżka dla pacjentów. Zgodnie z wydanymi decyzjami od 15 marca do dzisiaj zostało utworzonych ponad 1000 miejsc na II poziomie zabezpieczenia dla pacjentów z covid-19 – mówi wojewoda.

W Wielkopolsce na wszystkich poziomach zabezpieczenia wolnych jest 609 łóżek z 2938 dostępnych. Nowe miejsca dla pacjentów zostaną uruchomione w Szpitalu Powiatowym w Trzciance, Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie, Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży, Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Obornikach, Szpitalu Powiatowym w Złotowie oraz Szpitalu w Puszczykowie.

Jak uspokajają służby wojewody, w regionie są jeszcze możliwości uruchamiania dalszych łóżek dla pacjentów z covid-19. Od 27 marca do końca miesiąca wojewoda może utworzyć ponad 400 miejsc.

– Abyśmy mogli przesłać wojewodzie rekomendacje, rozmawialiśmy z dyrektorami wszystkich wielkopolskich szpitali, z każdym z nich indywidualnie omawiamy ich możliwości i potencjał – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. – Postawa przedstawicieli szpitali jest bardzo budująca, zdecydowana większość z nich rozumie obecną sytuację i potrzeby pacjentów i stara się tak przeorganizować pracę w swojej placówce, aby wygospodarować jak najwięcej łóżek covidowych. Rozumiemy, jaki to jest wysiłek, i bardzo za to dziękujemy.

WUW

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze