wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Wojewoda zamierza wygasić mandat radnego Ignaszewskiego!

Mimo że radni podczas ostatniej sesji zagłosowali przeciwko odwołaniu radnego – to jednak wojewoda Michał Zieliński stanowiska nie zmienił i zamierza odwołać radnego Bartłomieja Ignaszewskiego z Nowoczesnej. Zdaniem jego prawników radny jednak złamał prawo.

Chodzi o umowę o współpracy podpisaną przez firmę prowadzoną przez radnego ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie. Jako radny miejski nie powinien podpisywać umowy ze spółką należącą do miasta. Radny tłumaczył, że gdy zorientował się w sytuacji prawnej, umowę rozwiązał, nic też na niej nie zarobił – jednak wojewoda decyzji nie zmienił.

Wojewoda swoją decyzję ogłosił w sierpniu i dał wówczas radnym czas do 23 września, by sami zdecydowali o wygaśnięciu mandatu radnego Ignaszewskiego. Radni zajęli się sprawą podczas sesji 7 września – i zagłosowali przeciwko. Ale ponieważ zgodnie z prawem na decyzję mają 30 dni i w tym czasie może jeszcze zostać zwołana sesja, więc tyle dokładnie wojewoda poczeka, zanim wygasi mandat radnego. Ma to nastąpić 23 września, mimo że wszystko wskazuje na to, iż do tego czasu radni nie zwołają kolejnej sesji. Jest ona zaplanowana dopiero na 28 września.

Radny Ignaszewski po decyzji wojewody może jeszcze odwołać się do sądu.

Źródło: Radio Poznań

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Wojewoda zamierza wygasić mandat radnego Ignaszewskiego!