Poznań: Wojewoda wystąpił o przełożenie najbliższych imprez na MTP

Targi Edutec, Targi Edukacyjne, Poznańskie Targi Książki oraz Rybomania. To właśnie w sprawie tych imprez wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwrócił się do prezesa MTP, by rozważył przełożenie ich na późniejszy termin.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk w piśmie do prezesa MTP wysłanym 3 marca zwrócił uwagę, na aspekt zagrożenia epidemiologicznego.
– Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa – mówi Łukasz Mikołajczyk. – Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje.

Zarząd MTP 4 marca przesłał odpowiedź wyjaśniając, że już podjął stosowne środki ostrożności. Podczas targów Rybomania został anulowany udział wszystkich wystawców zagranicznych, którzy nie byli w stanie zapewnić obsługi stoiska targowego wyłącznie przez polski personel. Natomiast w przypadku Targów Technologii i Wyposażenia dla Edukacji (5-6 marca), Targów Edukacyjnych i Poznańskich Targów Książki (6-8 marca) nie ma zagrożenia epidemiologicznego, ponieważ te wydarzenia mają charakter lokalny i nie biorą w nim udziału zagraniczni wystawcy.

Już wczoraj – jak o tym informowaliśmy – w przypadku imprez międzynarodowych spółka zdecydowała o przeniesieniu na późniejszy termin marcowych Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego Salmed, Targów Poznań Motor Show, Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Kongresu Move.

Aktualnie w Wielkopolsce nie ma hospitalizowanych pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. W nadzorze epidemiologicznym przebywa 278 osób. Żadna osoba nie została objęta kwarantanną. PSSE w Koninie nie potwierdziła przyjęcia zgłoszenia ze szpitala wojewódzkiego w Koninie o hospitalizowaniu pacjenta z podejrzeniem koronawirusa.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar