Poznań. Wojewoda Michał Zieliński: „Bezpieczeństwo Wielkopolan jest najważniejsze”

Michał Zieliński
Największy zaszczyt, ogromne zobowiązanie, zaszczyt – i misja. Tak ocenia swoje zadanie w regionie Michał Zieliński, nowy wojewoda wielkopolski, który dziś oficjalnie objął to stanowisko.

Nowego wojewodę powitała oficjalnie jego pierwsza zastępczyni, Aneta Niestrawska, która pogratulowała mu nominacji i życzyła owocnej pracy na rzecz mieszkańców Wielkopolski. Sam wojewoda przedstawił swoje plany na najbliższe dni – będą one wypełnione spotkaniami z dyrektorami wydziałów, przedstawicielami administracji zespolonej i dyskusjami nad tymi celami, które w trzeba będzie zrealizować w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

– Szczególne znacznie ma dla mnie kontynuacja zadań związanych z pandemią koronawirusa – podkreślił Michał Zieliński. – Mam pełną świadomość, że na wojewodzie wielkopolskim spoczywa odpowiedzialność i obowiązek koordynowania wielu zadań. A bezpieczeństwo Wielkopolan jest dla mnie i dla moich współpracowników bezwzględnie najważniejsze.

Nowy wojewoda zadeklarował się też jako patriota lokalny, obiecał również dalsze wsparcie dla rolnictwa – przypomnijmy, że zanim premier powołał go na stanowisko wojewody wielkopolskiego, był dyrektorem wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
– Każdego dnia swojej pracy na stanowisku woj wielkopolskiego będę pracować tak, żeby nasze województwo rozwijało się w sposób zrównoważony – zapewnił Michał Zieliński.

Dziennikarze pytali wojewodę o gorące tematy Wielkopolski: zamek w Stobnicy i problemy z wielkopolskim sanepidem, a także o współpracę z prezydentem Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem. Z poprzednim wojewodą, mimo różnic ideologicznych i politycznych, ta współpraca na poziomie samorządu układała się wzorcowo.

Jeśli chodzi o inwestycję w Stobnicy, wojewoda wyjaśnił, że sprawą zajmuje się Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i to od jego oceny – której jeszcze nie ma – zależą dalsze działania w tej sprawie. Co do sanepidu – sprawa jest znana wojewodzie i jak powiedział, będzie podejmował takie działania, jakie przewidują procedury w takich sytuacjach. A jeśli chodzi o współpracę z prezydentem Jaśkowiakiem – to cała jego praca będzie nakierowana na to, żeby Wielkopolanie byli zadowoleni, a więc także każdy prezydent, burmistrz czy wójt. jeśli i samorządowcy będą wychodzić z podobnego założenia, to nie przewiduje szczególnych problemów przy współpracy.

Michał Zieliński został powołany na stanowisko wojewody wielkopolskiego 29 stycznia 2021 roku przez premiera Mateusza Morawieckiego, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, na kierunku Zarządzanie i Marketing. Od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej był z-cą dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Oddziale Terenowym w Poznaniu.

Jest także wiceprezesem PiS w okręgu pilskim (nr 38) i przewodniczącym komitetu terenowego tej partii w Obornikach. 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: