wojewoda Łukasz Mikołajczyk

Poznań: Wojewoda do prezydenta Poznania: “zwracam się o dostosowanie działań miasta do wytycznych wskazanych przez Rząd RP”

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk skierował do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka pismo w sprawie przywrócenia codziennego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej oraz czasowego zawieszenia poboru opłat za parkowanie w centrum miasta.

“W związku z licznymi wypowiedziami władz miasta Poznania, w tym zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego, dotyczącymi rządowych działań cyt. “obostrzeń totalnie oderwanych od rzeczywistości i stwarzających większe zagrożenie dla ludzi” zwracam się o dostosowanie działań miasta Poznania do wytycznych wskazanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z tyn, na podstawie wielu sygnałów formułowanych przez mieszkańców miasta Poznania, proszę o przywrócenie codziennego rozkładu jazdy, który zwiększy liczbę dostępnego dla pasażerów taboru, a tym samym umożliwi dostosowanie się miasta do wytycznych obowiązujących w stanie epidemii.

Ponadto, wzorem innych miast, sugeruję wdrożenie czasowej rezygnacji z pobierania opłaty parkingowej w centrum miasta, co umożliwi dojazd do pracy osobom korzystającym na co dzień z komunikacji miejskiej oraz ograniczy dotykanie parkomatów.

Jestem przekonany, że te działania znacznie pomogą miastu Poznań dostosować się do obowiązujących obostrzeń oraz zapobiegną rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie miasta i powiatu poznańskiego. W imieniu mieszkańców Poznania formułujących w moim kierunku te prośby, dziękuję za ich przychylne rozpatrzenie.

WUW, el

5
Dodaj komentarz

avatar
Wolność Ryszard
Wolność Ryszard

????️‍??️‍??️‍??️‍?????

Wlodzimiera Wachulak
Wlodzimiera Wachulak

Zasrany pisior

Hubert Hazet
Hubert Hazet

Nareszcie jakaś sensowna reakcja.

Pawel Wieczorkowski
Pawel Wieczorkowski

Niektóre pomysły to mają tak idiotyczne nie wiadomo skąd je biorą

Zygmunt Białka
Zygmunt Białka

Na pewnym poziomie, forma też jest ważna, proszę, dziękuję i przepraszam a nie żądam i nakazuję