Poznań: Władze miasta kontra Ordo Iuris

Instytut na Rzecz Kultury Prawnej nie rezygnuje z walki o likwidację zajęć antydyskryminacyjnych w Poznaniu. Teraz zarzuca władzom miasta przekroczenie uprawnień przy ich organizacji.

Od czasu słynnego raportu dotyczącego właśnie wydawania przez miasto pieniędzy na zajęcia antydyskryminacyjne Ordo Iuris nie ustaje w wysiłkach, by doprowadzić do likwidacji tych zajęć.

Po próbie otrzymania danych osobowych nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy na prowadzenie takich zajęć wyrazili zgodę – teraz fundacja przedstawiła analizę prawną, z której wynika, że organizacja konkursów na zajęcia antydyskryminacyjne stanowi ingerencję w działalność dydaktyczna szkoły. Tak informuje Radio Poznań.

Ingerencja w dydaktykę przez samorząd jest niezgodna z prawem, bo nie posiada on do tego kompetencji, a w kwestiach edukacji powinien się ograniczać do spraw finansowych, administracyjnych i inwestycyjnych. Działacze fundacji postanowili więc zaskarżyć konkurs i dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, który go ogłosił – do wojewody.

Przypomnijmy, że chodzi o dofinansowanie przez miasto zajęć antydyskryminacyjnych dla uczniów, którzy mogą w nich uczestniczyć, jeśli tego chcą i jeśli ich rodzice wyrażą na to zgodę.

Co na to Urząd Miasta Poznania? Jak informuje Radio Poznań, ponieważ nie otrzymał raportu od Ordo iuris, nie odniesie się do jego treści.

Podziel się: