Poznań: Wilda zaprasza na Wigilię u Dickensa

Rynek Wildecki fot. UMP

Opowieści wigilijne, duchy świąt Bożego Narodzenia, koncerty i oczywiście mnóstwo straganów z prezentami i smakołykami. Już po raz szósty 4 grudnia na rynku Wildeckim odbędzie się tradycyjny Jarmark Świąteczny na Wildzie.

W tym roku motywem przewodnim jarmarku będzie Karol Dickens i jego książki, stąd też podtytuł jarmarku: „Wigilia u Dickensa”.
„W tym roku podczas jarmarku przenieśmy się w czasie do epoki wiktoriańskiej i stwórzmy naszą wildecką opowieść wigilijną!” – zapraszają organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie oraz Rada Osiedla Wilda. – „Trochę magiczną i trochę baśniową… Może pojawią się i u nas Duchy Świąt rodem z „Opowieści wigilijnej?”

Czy Duchy Świąt się pojawią – nie wiadomo, ale na pewno pojawią się seniorzy ze swoim flash mobem o godzinie 15.45. O 16.00 wystąpi Załoga Pana Boga, o 16.15 Teatr Fuzja, o 17.05 – drugi zespół dziecięcy, a o 17.10 – Mamada.

O 17.30 rozpocznie się czytanie Dickensa, które potrwa do 18.00 z przerwą na wizytę Gwiazdora. O 18.00 zaprasza Dawid Tokłowicz Music, o 18.45 ponownie Mamada, a wieczór zakończy koncert Gospel Joy. Wszystko to będzie się odbywało na scenie na skwerze.

Oprócz koncertów i czytanie będą też stragany ze świątecznym rękodziełem artystycznym, stoiska inicjatyw społecznych oraz strefa gastro oczywiście z wildeckimi lokalami na czele. Jak co roku będą też zbiórki charytatywne dla lokalnych organizacji: Zupy na Głównym i harcerzy oraz zbiórka karmy dla wildeckich kotów wolno żyjących.

Źródło: ROW


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978