Poznań: Wieszali nielegalnie plakaty. Pod kamerą monitoringu

nielegalne plakatowanie fot. SMMP

Operator monitoringu miejskiego w nocy z czwartku na piątek wypatrzył dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie naklejali plakaty w centrum miasta. Powiadomił policję – i obaj zostali ukarani mandatami karnymi.

Jak zaobserwował operator monitoringu, panowie uzbrojeni w wałek i wiadro z klejem rozpoczęli rozwieszanie plakatów na ul. Zamkowej. Niestety, wybrali złe miejsce, bo pod… kamerą miejskiego monitoringu. I od razu zostali wypatrzeni przez operatora, który korzystając z kamer cały czas obserwował wandali, jednocześnie poinformował policję o zdarzeniu.

Funkcjonariusze udali się na miejsce i zaskoczyli naklejających na gorącym uczynku. Wręczyli obu „artystom” po mandacie karnym.

Przez pierwsze dwa tygodnie października operatorzy monitoringu miejskiego zaobserwowali 278 zdarzeń, które wymagały interwencji straży miejskie – 241 i policji – 37.
Między innymi 117 zgłoszeń dotyczyło zakłócania porządku publicznego, 80 zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, operatorzy wypatrzyli także 34 awarie techniczne.

Źródło: Straż Miejska w Poznaniu

Podziel się:

Ostatnio dodane: