Urząd Marszałkowski

Poznań: Wielkopolska – kierunek wodór

Wykorzystanie wodoru w gospodarce i przyszłość technologii wodorowych – to temat konferencji “Wielkopolska – kierunek wodór”, na którą zaprasza Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Konferencja odbędzie się 29 września online o godzinie 9.00, jest bezpłatna, a zaproszeni mogą się czuć wszyscy, którzy są zainteresowani wykorzystaniem wodoru w gospodarce.

Podczas konferencji swoją wiedzą na temat wodoru, m.in. jego produkowania, przechowywania czy wykorzystywania podzielą się eksperci krajowi i zagraniczni ds. energii i technologii wodorowych, transportu niskoemisyjnego, zmiany modeli biznesowych, legislacji, finansowania oraz przedstawiciele: start-upów, MŚP, JST i nauki.

Organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału w tym spotkaniu online przedsiębiorców, którzy dowiedzą się, jakie mają szanse na rozwój biznesu w obrębie gospodarki wodorowej. Zwłaszcza w dobie kryzysu firmy napotykają trudności, ale moment ten wyzwala także ich aktywność do poszukiwania nowych obszarów działalności. Czy warto zaryzykować biznes z wodorem? Wodór daje możliwość tworzenia nowych produktów i usług opartych na tym ultranowoczesnym nośniku energii, w
sektorze, który dopiero zaczyna się rozwijać, gdzie jest jeszcze mała konkurencja, a więc szansa odniesienia sukcesu jest niewspółmiernie większa niż na rozwiniętych i dojrzałych rynkach.

Z kolei do przedstawicieli JST adresowane są wykłady, których tematem są najważniejsze zagadnienia dotyczące gospodarki wodorowej, ram strategiczno-legislacyjnych czy finansowania.

W ostatnich latach samorząd województwa wielkopolskiego podejmuje działania wspierające i promujące technologie wodorowe. Przypomnijmy, że zarząd województwa podjął decyzję o utworzeniu wielopłaszczyznowej platformy współpracy międzyśrodowiskowej biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych pod nazwą Wielkopolska Platforma Wodorowa (grudzień 2019). W założeniu ma ona sprzyjać efektywnemu połączeniu i wykorzystaniu potencjału zrzeszonych w jego ramach podmiotów na rzecz nisko- i zeroemisyjnej gospodarki.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu „Gospodarna 2050 – H2Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Szczegółowy program i zasady rejestracji znajdują się na jej stronie.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze