Poznański Festiwal Kryminału Granda 2019

Poznań: Wielka parada na Grandzie!

W stolicy Wielkopolski trwa Poznański Festiwal Kryminału Granda, niedziela to jego ostatni, szczególny dzień – bo o godzinie 11.00 Granda wyjdzie w plener. A dokładniej rzecz biorąc – na Stary Rynek. I to z wielką paradą!

– Jutro będziemy mieli dzień jak z filmu – zapowiadali tajemniczo wczoraj organizatorzy festiwalu i trudno temu zaprzeczyć. Bo o godzinie 11.00 rozpocznie się prawdziwie filmowa parada, która ma uczcić 95 lat pracy kobiet w polskiej policji.

Parada wyruszy z ulicy Paderewskiego, a poprowadzi ją Orkiestra Dęta z Chludowa. Organizatorzy zapraszają wszystkie policjantki z rodzinami, by wzięły w niej udział.
“To dla Was będziemy grać i gwizdać najfajniejsze przeboje muzyki orkiestrowej” – zapewniają.

Po paradzie rozpoczną się kolejne filmowe – i policyjne – atrakcje, ale już w stałym miejscu festiwalowym, czyli DS “Hanka”. O 12.30 podczas spotkania “Wszystkie twarze policjantek” o serialach, książkach, stereotypach i prawdziwym życiu będą rozmawiać Magdalena Schejbal, Igor Brejdygant oraz przedstawicielki policji. Do dyskusji natomiast będzie prowokował Marcel Woźniak. Natomiast o godzinie 14.00 będzie można posłuchać, jak Przemysław Poznański rozmawia z Anną Kańtoch, Ryszardem Ćwirlejem i Adrianem Bednarkiem. Spotkanie ma intrygujący tytuł “Czy to już kryminał?”.

To spotkanie będzie już niestety ostatnim punktem tegorocznego święta miłośników kryminałów w Poznaniu. Kolejne spotkanie dopiero za rok.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze