Poznań: Większa śródmiejska strefa płatnego parkowania na Jeżycach

Śródmiejska strefa płatnego parkowania fot-zdm
Od 1 lipca zacznie obowiązywać Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania na części Jeżyc. To oznacza zmienione godziny płatnego postoju – i nowe, wyższe stawki za parkowanie.

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania będzie obejmowała obszar od ul. Roosevelta do ul. Polnej włącznie, pomiędzy ul. Dąbrowskiego a torami kolejowymi. Granica ŚSPP przebiegać będzie wzdłuż ul. Kościelnej, obejmując także ul. Św. Floriana.

Cena parkowania na terenie objętym ŚSPP Jeżyce wyniesie 5 zł za pierwszą godzinę postoju, 6 złotych za drugą, 6,90 zł za trzecią i 5 zł za każdą kolejną. Ponadto kierowcy powinni pamiętać, że Strefa Śródmiejska na Jeżycach, podobnie jak w Centrum, działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 i w soboty od 8:00 do 18:00.

Jednocześnie zacznie funkcjonować nowy, uproszczony podział SPP i ŚSPP na trzy sektory: Centrum (Stare Miasto), Jeżyce (teren całego osiedla) oraz Łazarz (okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich). Oznacza to, że posiadacze identyfikatorów mieszkańca strefy będą mogli parkować na większym obszarze.

Podstawą zmian w poznańskiej strefie płatnego postoju jest uchwała Rady Miasta Poznania z 19 maja 2020 r. Jej przyjęcie umożliwiła znowelizowana ustawa o drogach publicznych, która pozwala urealnić stawki za postój pojazdów oraz wprowadzić opłaty również w weekendy. Opłaty, które od wielu lat pozostawały na stałym, niskim poziomie można zwiększyć maksymalnie do 0,45% minimalnego wynagrodzenia, czyli do 11,70 zł za pierwszą godzinę parkowania i nawet 16,80 zł za trzecią.

ZDM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: