Poznań: Więcej pociągów do Rogoźna i Wrześni dzięki Kolei Metropolitalnej

Już w styczniu 2020 pasażerowie jeżdżący do Rogoźna i Wrześni będą mieli do dyspozycji pociągi co pół godziny. Połączenia dofinansuje marszałek Wielkopolski. Dziś podpisano porozumienie na ten temat w UMWW.

Stało się to możliwe dlatego, że właśnie od stycznia 2020 roku Rogoźno i Września znajdą się w zasięgu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. I to właśnie dzięki pociągom PKM pasażerowie z tych dwóch wielkopolskich miast – i wszystkich miejscowości leżących po drodze – będą mieli połączenia nawet co 30 minut w godzinach szczytu.

Podpisanie porozumienia to jednak dopiero początek. Teraz wszystkie samorządy na trasie muszą podpisać stosowne umowy, oczywiście po zaakceptowaniu ich przez ich rady. Niemniej jednak już teraz można powiedzieć z całą pewnością, że rozpoczyna się kolejny etap rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Przypomnijmy, że Poznańska Kolej Metropolitalna obejmuje swoim zasięgiem trasy do 50 km od Poznania i tu jej pociągi mają tworzyć sieć częstych i wygodnych połączeń umożliwiających szybki i bezproblemowy dojazd do Poznania mieszkańców tych miejscowości – do pracy czy też do szkoły. Pierwsze połączenia ruszyły na trasie do Wągrowca, później doszedł kierunek na Nowy Tomyśl, Jarocin, Grodzisk Wielkopolski i Swarzędz, a ostatnio – Kostrzyn.

Kolejne miasta i miejscowości będą dołączane w miarę kończenia remontów na prowadzących do nich trasach, które umożliwią większe obciążenie sieci i torów. Na swoją kolej czekają więc Wronki, Kościan i Gniezno, które planowo mają zostać dołączone do 2021 roku.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze