Poznań: Więcej pociągów do Rogoźna i Wrześni dzięki Kolei Metropolitalnej

Podziel się!

Już w styczniu 2020 pasażerowie jeżdżący do Rogoźna i Wrześni będą mieli do dyspozycji pociągi co pół godziny. Połączenia dofinansuje marszałek Wielkopolski. Dziś podpisano porozumienie na ten temat w UMWW.

Stało się to możliwe dlatego, że właśnie od stycznia 2020 roku Rogoźno i Września znajdą się w zasięgu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. I to właśnie dzięki pociągom PKM pasażerowie z tych dwóch wielkopolskich miast – i wszystkich miejscowości leżących po drodze – będą mieli połączenia nawet co 30 minut w godzinach szczytu.

Reklama

Podpisanie porozumienia to jednak dopiero początek. Teraz wszystkie samorządy na trasie muszą podpisać stosowne umowy, oczywiście po zaakceptowaniu ich przez ich rady. Niemniej jednak już teraz można powiedzieć z całą pewnością, że rozpoczyna się kolejny etap rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Przypomnijmy, że Poznańska Kolej Metropolitalna obejmuje swoim zasięgiem trasy do 50 km od Poznania i tu jej pociągi mają tworzyć sieć częstych i wygodnych połączeń umożliwiających szybki i bezproblemowy dojazd do Poznania mieszkańców tych miejscowości – do pracy czy też do szkoły. Pierwsze połączenia ruszyły na trasie do Wągrowca, później doszedł kierunek na Nowy Tomyśl, Jarocin, Grodzisk Wielkopolski i Swarzędz, a ostatnio – Kostrzyn.

Reklama

Kolejne miasta i miejscowości będą dołączane w miarę kończenia remontów na prowadzących do nich trasach, które umożliwią większe obciążenie sieci i torów. Na swoją kolej czekają więc Wronki, Kościan i Gniezno, które planowo mają zostać dołączone do 2021 roku.

UMWW, el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar
Reklama