Poznań: Weszli do do prywatnego domu. Zastraszyli mieszkankę oraz zaatakowali nożem jej wnuka

sprawcy rozboju są już zatrzymani przez policję fot. kmp
Policjanci z Poznania zatrzymali dwójkę mężczyzn, która pod koniec listopada weszła do jednego z prywatnych domów, a następnie sterroryzowała jego mieszkańców.

Funkcjonariusze o wydarzeniu zostali poinformowani 28 listopada. Do rozboju doszło na ogródkach działkowych. Dwaj mężczyźni weszli do jednego z domów i sterroryzowali znajdują się tam starszą kobietę oraz jej wnuka, który dodatkowo został dźgnięty nożem. Napastnicy zmusili domowników do przekazania pieniędzy, a następnie uciekli.

– Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego nowomiejskiego komisariatu, którzy już następnego dnia zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Poznania, w przeszłości nienotowany przez Policję. Mężczyzna usłyszała zarzuty rozboju i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Zatrzymanie drugiego sprawcy było kwestią czasu. 18-latek został zatrzymany 3 grudnia. Po przedstawieniu zarzutów przez prokuratora również trafił do aresztu – tłumaczy Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji.

Zatrzymanym mężczyznom grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Rany wnuka starszej kobiety na szczęście nie okazały się poważne.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: