BimbaBus

Poznań: We wtorek ruszają przejażdżki Bimbabusem

Od 4 sierpnia poznaniacy i turyści będą mogli zwiedzać miasto w całkiem nowy sposób: jadąc żółtym BimbaBusem Emotion. To dwupiętrowy autobus bez dachu w kolorze jaskrawożółtym, który umożliwi wygodne dotarcie do wszystkich atrakcji Poznania.

Zwiedzanie będzie się odbywało w formie Hop-on Hop-off (wsiądź i wysiądź). Taki sposób zwiedzania jest bardzo popularny w wielu zachodnich, europejskich miastach, np. Londynie, Berlinie, Paryżu czy Pradze – jako połączenie wygodnego środka transportu z wycieczką z przewodnikiem. Teraz zobaczymy, jak się sprawdzi w Poznaniu i czy tutejsi mieszkańcy oraz turyści też się do niego przekonają.

BimbaBus jeździć będzie od Alei Marcinkowskiego, przez Dzielnicę Cesarską, śródmieście, okolice jeziora Maltańskiego i Ostrów Tumski. Dzięki temu w krótkim czasie będzie można dotrzeć do wielu kluczowych atrakcji Poznania. W czasie jazdy doświadczony przewodnik opowie o historii i kulturze miasta.

Projekt został stworzony zarówno z myślą o turystach, jak i mieszkańcach, którzy mogą zobaczyć swoje miasto z trochę innej strony i dowiedzieć się wielu nieznanych wcześniej ciekawostek.

BimbaBusy kursować będą od wtorku do niedzieli, pomiędzy godz. 10.00 a 18.00. Wieczorami odbywać się w nich będą interesujące wydarzenia, np. speed dating (szybka randka). BimbaBus Emotion organizuje także wycieczki dla grup zorganizowanych. Bilet jednodniowy kosztuje 29 zł (normalny) lub 19 zł (ulgowy). W ofercie są też bilety rodzinne. Autorem projektu jest Biuro Podróży Sportom Travel w partnerskiej współpracy z firmą Aliwoj Trans.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze