Reklama

Poznań: Wartostrada będzie dłuższa

Rozpoczęła się budowa trzech nowych odcinków Wartostrady. Będą miały łączną długość 2,5 km. Zakończenie całości prac zaplanowano na początek przyszłego roku.

Najdłuższy nowy odcinek rozpoczynać się będzie przy moście Królowej Jadwigi a kończyć przy parku w Starym Korycie Warty. Dwa pozostałe połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, nad Cybiną.

Od grudnia 2018 roku, po podpisaniu umowy w formule “zaprojektuj i wybuduj”, wykonawca prowadzi prace projektowe oraz jest w trakcie uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń, decyzji, które umożliwią realizację prac budowlanych. Te rozpoczną się od budowy kanalizacji teletechnicznej dla monitoringu miejskiego i oświetlenia.

Nie tylko nowe odcinki, ale także te już istniejące, zostaną wyposażone w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury. W pierwszej kolejnością pojawią się one na odcinku Wartostrady od rzeki Cybiny do mostu Królowej Jadwigi.

W ramach inwestycji powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną, a w rejonie mostu św. Rocha, mostu Chrobrego oraz dworca Garbary trzy zadaszone i monitorowane parkingi typu B+R dla 36 rowerów.

Punkty zliczania rowerów zostaną utworzone na odcinkach łączących most Rocha z ul. Czartoria oraz most Królowej Jadwigi z mostem Przemysła I. Oba mają dostarczyć dane, które pozwolą oszacować celowość realizacji kolejnych inwestycji związanych z rozbudową sieci ścieżek pieszo-rowerowych w Poznaniu.

Zakończenie całości prac zostało zaplanowane na pierwszą połowę 2020 r.

Autor: PIM / UMP

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar