Poznań: Warta w Poznaniu jest piękna!

Wojciech Pudliszewski, autor zjawiskowego zdjęcia parady sobótkowej o zachodzie słońca, okazał się zwycięzcą pierwszej edycji konkursu „Zobacz bo warto – szlakiem rzeki Warty w Poznaniu”.

– Chodziło nam o pokazanie Warty, propagowanie spędzania nad nią czasu wolnego, uprawiania sportów – wyjaśniała Agnieszka Ponikierska ze stowarzyszenia Nautikus Towarzystwo Sportów Wodnych i Turystyki, współorganizatorka konkursu. – I to wszystko tu jest: piękne widoki, którymi naprawdę można się zachwycić, ciekawe wydarzenia, które się tu odbywają. Na zdjęciach nie ma co prawda żagli, ale przecież i one są obecne na Warcie, tu się przecież odbywają się również regaty. Są też motorówki, kajaki,. organizowane są spływy. Chodziło nam o pokazanie ducha Warty…

Ocena zdjęć nie była więc łatwym zadaniem dla jurorów. W skład jury konkursu weszli: Marek Lapis jako przewodniczący oraz Ewelina Jaśkowiak, Dawid Stube, Łukasz Cynalewski, Piotr Gołębniak, Sławek Wąchała oraz grupa Fotspot. Ostatecznie jury postanowiło przyznać trzy miejsca oraz cztery wyróżnienia. Dodatkowo grupa Fotspot przyznała swoje własne wyróżnienie jednemu autorowi – Darii Ellmann.

I miejsce – Wojciech Pudliszewski „Parada Sobótkowa”
II miejsce – Mateusz Stańczak „Pejzaż zwarty. W Warcie odbity i nurtem rozmyty.”
III miejsce – Max Małecki

wyróżnienia:
Monika Orawczak
Katarzyna Lonowska „Tuż po wschodzie słońca”
Daria Ellmann
Arkadiusz Grolewski „Idealne miejsce do rekreacji”

– Napłynęło bardzo dużo zdjęć, a to przecież dopiero pierwsza edycja konkursu – podkreślał Marek Lapis. – Temat był szeroki, ale staraliśmy się docenić przede wszystkim dostrzeganie związku człowieka, miasta i wody. Cieszę się, że to osoby nie zostawiły swoich zdjęć w szufladach, tylko je tu przysłały, i że są one tak bardzo różne. Nie jest ważne, czym się robi zdjęcie, ale to, co autor chciał pokazać i czy mu się to udało. Liczy się efekt.

Współorganizatorem konkursu był też Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, w którego siedzibie przy Wodnej odbywało się ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody zwycięzcom wręczał Maciej Olszewski, prezes WOZŻ, jako gospodarz miejsca, no i dobry duch wszystkiego, co związane z wodą, a co dzieje się w Poznaniu. przyznał, że ten konkurs jest jego kolejnym spełnionym marzeniem o tym, by w siedzibie WOZZ działo się wiele dobrych i ciekawych wydarzeń związanych z wodą.
– Jesteśmy żeglarzami, więc woda nas inspiruje, a rzeka szczególnie, jako szlak, którym można wyruszyć – mówił. – A każda rzeka prowadzi do morza, oceanu.

Zdjęcia można oglądać w poniedziałki od 15 tej do 19 tej, we wtorki od 15 tej do 18 tej w siedzibie Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego przy Wodnej 8/9.

Lilia Łada, fot. N. Wąchała, S. Wąchała, L. Łada

Podziel się:

Ostatnio dodane: