Poznań wart Poznania – miasto Zyska na atrakcyjności?

Tadeusz Zysk przypomniał dzisiaj, że Poznań jest miastem wartym Poznania. Żeby stolica Wielkopolski nie straciła blasku, kandydat wspierany przez PiS, przedstawił również szereg propozycji, które mają miasto stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjnym.

O tym jak ważna jest historia, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Stąd kandydat wspierany przez PiS proponuje budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

 – Często zapominamy, że Poznań to jest miasto ciekawe i interesujące – powiedział Tadeusz Zysk. – Coraz więcej ludzi odwiedza nas, a niestety infrastruktura w miejscach, które odwiedzają nie jest najlepsza. Poznań oczywiście może być jeszcze bardziej atrakcyjny! Jeżeli chcemy, żeby nasze Powstanie Wielkopolskie było znacząco docenione i odgrywało istotną rolę w sprawach związanych z atrakcyjnością miasta musimy stworzyć to muzeum.

Tadeusz Zysk obiecał również budowę filharmonii poznańskiej, powołując się tutaj na przykład Wrocławia i Katowic, którym rozwój kultury w mieście sporo dał. Na tym obietnice inwestycji w rozwój infrastruktury się nie kończą. Prezydent wspólnie z PiS planują również m.in. wybudować halę sportową.

 – Budowa hali widowiskowej to jest bardzo ważny temat i niestety bardzo zaniedbany – zauważyła Sara Szynkowska vel Sęk, kandydatka do rady miasta ze Starego Miasta. – Już od wielu lat Poznań nie ma takiej hali, a myślę, że wszyscy poznaniacy bardzo na taką halę czekają. Mamy Arenę i stadion. Oba te obiekty nie są w pełni wykorzystane. Oczywiście Arena na obecne standardy jest obiektem zupełnie nieużytkowym. Więc trzeba teraz zdecydować… Albo remontujemy, albo gdzieś indziej budujemy równie okazały, albo i większy obiekt. Jest to bardzo potrzebne, a niestety tego obiektu nie ma.

Konferencja dotyczyła jednak nie tylko rozwoju infrastruktury, ale również zwiększania bezpieczeństwa w mieście (kamery), zracjonalizowanie gospodarki śmieciowej czy walki ze smogiem.

– Istotna jest również walka ze smogiem… – skomentował problemu z jakością powietrze Tadeusz Zysk. – Państwo widzą, że to bardzo ważna rzecz. Miasto musi być bardziej aktywne na tym polu. Chociażby zdiagnozować źródła smogu. To musi być aktywna polityka, ponieważ od tego zależy zdrowie poznaniaków. Być może powinniśmy nawet jak Kraków ustawą wprowadzić, że żaden skrawek zieleni nie zostanie w mieście zlikwidowany.

– Wyliczenia mówią, że ponad 40, nawet 47% zjawiska smogu jest generowane przez ruch pojazdów – zauważył Krzysztof Rosenkiewicz, kandydat do rady miasta z dzielnicy Grunwald. – I to nie do końca przez spaliny, co przez ścieranie klocków hamulcowych lub sprzęgieł. To niestety ma miejsce przy nieustabilizowanym i niepłynnym ruchu samochodowym. Miasto, które jest niedrożne, gdzie najpierw się rozwija duże prędkości, a następnie hamuje, gdzie ruch nie odbywa się płynnie powoduje nie tylko irytację u kierowców, ale też zanieczyszczenie powietrza.

Pomóc w walce ze smogiem według zapowiedzi kandydata na urząd Prezydenta Poznania mają między innymi nowe drzewa, które zostaną zasadzone w mieście oraz park, który ma powstać na terenie, gdzie obecnie znajduje się stadion Szyca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: