Walka ze smogiem, fot. UMP

Poznań: Walka ze smogiem rozpoczęta! Nad miastem pojawił się dron

Spalający śmieci i inne niedozwolone przedmioty w domowych piecach nie mogą się już czuć bezpiecznie. Nad Poznaniem krąży dron wyłapujący próbki toksycznego dymu. A tam, gdzie je znajdzie, pojawi się patrol straży miejskiej. Z mandatem.

Kontrole dronem odbywają się w ramach projektu “Skończmy ze smogiem w Poznaniu”. Projekt obejmuje nie tylko naloty z powietrza i pobieranie próbek dymu z kominów, ale też zwiększenie budżetu dla straży miejskiej na dodatkowe badania i kontrole, a także uruchomienie dofinansowania wymiany pieców starej generacji na nowe w miejskim zasobie lokalowym i kosztów opału dla najuboższych, jeśli to możliwe pod względem technicznym i prawnym.

Dron będzie się pojawiał nad całym miastem, ale szczególnie w tych dzielnicach, których mieszkańcy są najbardziej narażeni na smog: na Starym Mieście, Jeżycach, Wildzie, Łazarzu i Śródce. Badania będą wykonywane do końca roku, a operatorzy będą działali we współpracy ze strażnikami miejskimi. Dzięki tym działaniom łatwiej będzie namierzyć i ukarać sprawców spalających odpady w domowych piecach, przez co poprawi się jakość powietrza.

Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. W ramach walki o jakość powietrza.

UMP, el

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Agata Tamioła
Gość
Agata Tamioła

Tak, poproszę 👌

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

a nad zakladami przemyslowymi co krazy? jakie gumy robia we wregleyu czuc na calych ratajach