UstawkaNaPodpisywanie_zdjecie fot. F. Sterczewski

Poznań: Walka o legalną aborcję trwa

W stolicy Wielkopolski trwa Ustawka na podpisywanie, podczas której jednocześnie można wesprzeć prawa kobiet i lokalną gastronomię. Chodzi o obywatelski projekt ustawy “Legalna aborcja. Bez kompromisów”.

W ramach akcji w ponad 30 poznańskich lokalach gastronomicznych oraz usługowych można podpisać się pod projektem ustawy, która zapewnia m.in. prawo przerywania ciąży do 12. tygodnia (w szczególnych przypadkach także później), rozszerzenie programu badań prenatalnych czy zniesienia kar dla lekarzy i lekarek oraz innych osób pomagających w aborcji za zgodą osoby w ciąży. Przy okazji, składając podpis pod projektem ustawy, można też wspomóc lokal, w którym odbywa się zbiórka podpisów, kupując coś na wynos.

Akcja trwa do najbliższej niedzieli, a więc do 21 marca. W większości lokali anonsują ją specjalne plakaty, a pełna lista tych, w których można złożyć podpis, znajduje się tutaj.

Przez cały czas jeszcze mogą się zgłaszać lokale chętne do udziału w akcji pod adresem ahoj@franeksterczewski.pl. To własnie poseł Franciszek Sterczewski jest inicjatorem tej akcji w Poznaniu.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze