Natalia Piotrowska - Paciorek fot. Sławek Wąchała

Poznań: Walentynki z Natalią Piotrowską-Paciorek

Było słodko – ale nie za bardzo i romantycznie – ale nie za mocno. Widzowie podczas wczorajszego koncertu w Blue Note dostali dużo dobrej muzyki w dobrym, wirtuozerskim wykonaniu.

Solidności nie należy się dziwić – Natalia Piotrowska – Paciorek jest aktorką musicalową i dubbingową, wokalistką, instruktorką wokalną. Absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku specjalność: musical.

Od 2015 roku związana z warszawskim Teatrem Rampa, gdzie zagrała w spektaklach: „Rapsodia z demonem” (Ida), „Jesus Christ Superstar” (Maria Magdalena), „Kobiety na skraju załamania nerwowego” (Marisa) i „Twist and Shout” (Stella). W polskiej wersji językowej filmu Disneya “Aladyn” dubbingowała rolę księżniczki Dżasminy. Jest również wokalistką Studia Accantus. W 2018 została nominowana do tytułu najlepszej wokalistki musicalowej w konkursie Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. Natalię na co dzień można zobaczyć m.in. na deskach Teatru Roma, gdzie wciela się tytułową rolę w spektaklu „Aida”.

Podczas poznańskiego koncertu Natalii akompaniowała Vlasta Traczyk. Pianistka pochodzi z Ukrainy, jest absolwentką muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Jako kompozytorka i pianistka współpracuje miedzy innymi z jazzowym zespołem MelluSya, Eight Hands Quartet oraz właśnie Natalią Piotrowską. Jej muzykę cechuje lekko jazzowy nastrój.

Vlasta jest zdobywczynią wielu nagród i wyróżnień w konkursach pianistycznych oraz za kompozycje i liczne aranżacje. Utwory Vlasty zostały umieszczone między innymi na płytach Tatiany Trojanowskiej („Po prostu bądź” wyd. w 2016 r), Anny Przybył („Pragnienia” wyd. w 2017 r.), Śpiewniku Gdańskich Lwiątek (wydanym przez Fundację Wspólnota Gdańska w 2017 r) oraz w specjalnej edycji płyty Kayah i Bregovicia wydanej w 2017 r. (aranżacja utworu Tabakiera).
Artystki spotkały się z publicznością w poznańskim klubie Blue Note.

mat. pras. S. Wąchała, fot. S. Wąchała

Dodaj komentarz

avatar