Poznań: Waldemar Witkowski oficjalnym kandydatem Unii Pracy na prezydenta

Podczas dzisiejszego zjazdu partii członkowie Unii Pracy zadecydowali o poparciu kandydatury Waldemara Witkowskiego na prezydenta RP. Teraz Witkowski, jako oficjalny kandydat swojej partii, może rozpocząć zbieranie podpisów.

Waldemar Witkowski postanowił wystartować w wyborach, ponieważ jego zdaniem Robert Biedroń nie reprezentuje w wystarczającym stopniu środowisk lewicowych w Polsce. Poparły go Polska Lewica i Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, ale swój start uzależnił od tego, czy na niedzielnym zjeździe wesprze go także jego własna partia, czyli Unia Pracy.

To wsparcie już ma, a dodatkowo członkowie UP zamierzają wspomóc swojego szefa także organizacyjnie, pracując w jego komitecie wyborczym i pomagając w zbiórce funduszy na kampanię wyborczą.

Hasłem wyborczym Witkowskiego byłoby “Człowiek ważniejszy od kapitału”. Chciałby też skrócenia czasu pracy do 7 godzin, bo uważa, że w polskim klimacie zimą nie da się dłużej pracować. Na potwierdzenie tego podaje przykład z własnego podwórka: w spółdzielni Cegielskiego kobiety pracują tylko 7 godzin i nie wpływa to negatywnie na wydajność pracy. Witkowski chce też zacieśnienia więzi z UE, a zwiększenie dystansu do USA, zamierza również zintensyfikować działania w celu poprawy jakości powietrza w Polsce.

Przypomnijmy, że do 26 marca wszystkie komitety wyborcze muszą dostarczyć Państwowej Komisji Wyborczej po 100 tys. podpisów poparcia dla poszczególnych kandydatów.
Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja. Kontrkandydatami Witkowskiego – o ile uda mu się zebrać 100 tys. głosów – będą Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak i Andrzej Duda.

el

Dodaj komentarz

avatar