rondo Kaponiera fot. UMP

Poznań: W weekend będą prowadzone prace na rondzie Kaponiera!

Dzisiaj, o godz. 22 rozpoczną się prace na rondzie Kaponiera. Kierowcy oraz osoby korzystające z komunikacji miejskiej powinny się przygotować na zmiany w organizacji ruchu.

Niemożliwy będzie przejazd przez rondo w obu kierunkach Święty Marcin – Zwierzyniecka. Komunikacja tramwajowa funkcjonować będzie bez ograniczeń, w komunikacji autobusowej wprowadzone będą zmiany, natomiast dla kierowców wyznaczono objazdy.

Sygnalizacja świetlna na rondzie będzie wyłączona od piątkowego wieczora do godzin porannych w poniedziałek. Objazd z ul. Św. Marcin w kierunku wschodnim (m.in. do ul. Głogowskiej) wyznaczono ulicami: Roosevelta, Dąbrowskiego, Mickiewicza i Słowackiego. Z kolei aby z ul. Zwierzynieckiej dojechać do centrum trzeba będzie skręcić w prawo w ul. Roosevelta, a dalej przez most Dworcowy, ul. Matyi, do al. Niepodległości.

Zmiany w komunikacji miejskiej podczas prowadzenia prac na rondzie Kaponiera

Linie nr 149, 175, 180

Linie skrócone do ronda Kaponiera, z przejazdem ulicami: Bukowską, Zeylanda i Zwierzyniecką (jak linia T5). Autobusy nie będą dojeżdżać do przystanku Poznań Główny.

Szczegóły: autobusy jadące do centrum, po zatrzymaniu się na przystanku Most Dworcowy pojadą torowiskiem do ul. Bukowskiej i skręcą w nią, zatrzymując się na przystanku tramwajowym Bałtyk następnie pojadą ulicami Bukowską i Zeylanda do przystanku Rondo Kaponiera na ul. Zwierzynieckiej, gdzie zakończą kursy.

W kierunku przeciwnym autobusy rozpoczynać będą kursy od przystanku Bałtyk zlokalizowanym na ul. Roosevelta przy ul. Bukowskiej.

Linia nr 159

Skrócenie trasy z Portu Lotniczego Ławica do przystanku Rondo Kaponiera, z trasą przez ul. Bukowską, Zeylanda, Zwierzyniecką (jak linie 148, 177).

Szczegóły: w kierunku Ławicy przystankiem początkowym będzie przystanek Bałtyk na ul. Bukowskiej

Linie nr 163, 169

W kierunku Garbar i os. Łokietka trasa bez zmian.

W kierunku Górczyna i os. Kopernika autobusy po zatrzymaniu się na przystanku Rondo Kaponiera na ul. Święty Marcin pojadą prosto przez rondo Kaponierę po torowisku i dalej ulicami Zwierzyniecką i Zeylanda do ul. Bukowskiej, a dalej trasą bez zmian.

W kierunku Górczyna i os. Kopernika autobusy nie będą się zatrzymywały na przystanku Bałtyk.

Linia nr 168

W kierunku Podolan autobusy będą kursowały trasą bez zmian.

W kierunku dworca Poznań Główny autobusy pojadą objazdem od przystanku Zamek ulicami: Towarową, Matyi, przez Most Dworcowy i Roosevelta do przystanku Rondo Kaponiera i stamtąd ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny.

Przystanki dla wszystkich linii nocnych zlokalizowane zostaną na jezdni ul. Roosevelta. W celu umożliwienia przesiadek z Poznania Głównego, wszystkie linie nocne rozpoczynające bieg na rondzie Kaponiera odjeżdżać będą o 2 minuty później niż w rozkładzie jazdy (czyli 2 i 32 minuty po pełnej godzinie).

Wprowadzone będą następujące zmiany obowiązujące w 3 noce: z piątku na sobotę (z 23 na 24 sierpnia), z soboty na niedzielę (z 24 na 25 sierpnia) oraz z niedzieli na poniedziałek (z 25 na 26 sierpnia):

Linia nr 232

Autobusy jadące w kierunku ronda Kaponiera po zatrzymaniu się na przystanku Zamek pojadą ulicą Święty Marcin do ronda Kaponiera – kursy zakończą się na ul. Roosevelta przy jezdni w kierunku mostu Teatralnego. Z tego przystanku autobusy rozpoczną kursy powrotne i pojadą ulicami Roosevelta, przez most Teatralny i aleją Niepodległości do ul. Towarowej i dalej trasą bez zmian

Linia nr 233, 234 i 248

Trasy bez zmian.

Na rondzie Kaponiera kursy rozpoczynać i kończyć się będą na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta (w kierunku mostu Teatralnego).

Linia nr 234

Od przystanku Wielkopolska w kierunku ronda Kaponiera autobusy pojadą objazdem ulicami: Pułaskiego, Roosevelta, przez most Teatralny, aleją Niepodległości i Św. Marcin do ronda Kaponiera.

Na rondzie Kaponiera kursy rozpoczynać i kończyć się będą na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku mostu Teatralnego.

Linia nr 235

Od przystanku Zamek w kierunku dworca Poznań Główny autobusy pojadą objazdem ulicami: Towarową, przez most Dworcowy i Roosevelta do przystanku Rondo Kaponiera, skąd skierują się ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny.

W kierunku do os. Sobieskiego autobusy pojadą ulicami: Dworcową, przez rondo Kaponiera, Roosevelta i most Teatralny do alei Niepodległości i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 236

Autobusy jadące ze Strzeszyna dojadą tylko do ronda Kaponiera – zakończą i rozpoczną kursy na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku ronda.

Po rozpoczęciu kursu z Kaponiery autobusy pojadą ulicami: Zwierzyniecką i Kraszewskiego do ul. Kościelnej i dalej trasą bez zmian w kierunku Strzeszyna.

Linie nr 238, 249, 252

Linie skierowane do przystanku Poznań Główny.

Szczegóły: po dotarciu do ronda Kaponiera autobusy pojadą ulicą Dworcową do przystanku Poznań Główny i po zatrzymaniu się na przystankach na placu Dworcowym natychmiast przejadą przez Dworcową, Święty Marcin, Wieniawskiego i most Teatralny do ronda Kaponiera – kursy zakończą się i rozpoczną na przystanku przy jezdni ulicy Roosevelta (w kierunku ronda).

Linia nr 239

Autobusy jadące z ulicy Wichrowej dojadą ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta do ronda Kaponiera gdzie zakończą i rozpoczną kursy na przystanku na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure.

Trasa na Smochowice – bez zmian.

Linie nr 240, 242, 251

Linie skierowane przez ul. Zeylanda, Zwierzyniecką do ronda Kaponiera, gdzie zakończą kursy na przystanku Rondo Kaponiera na ul. Zwierzynieckiej.

W kierunku przeciwnym autobusy pojadą przez ul. Roosevelta i Bukowską.

Linia nr 246

Autobusy jadące z ul. Puszkina dojadą tylko do ronda Kaponiera – zakończą i rozpoczną kursy na przystanku przy jezdni ul. Roosevelta w kierunku ronda.

Z ronda Kaponiera autobusy pojadą ulicami: Zwierzyniecką i Kraszewskiego do ul. Kościelnej i dalej trasą bez zmian w kierunku Puszkina.

Linia nr 100

Autobus będzie kursował zmienioną trasą i pojedzie ulicami: Święty Marcin, Roosevelta, Dąbrowskiego, Mickiewicza, Słowackiego i Roosevelta do ronda Kaponiera (przystanek początkowo-końcowy zostanie zlokalizowany przy Hotelu Mercure).

W okolicy ronda Kaponiera nastąpią zmiany w obsłudze poszczególnych przystanków autobusowych:

– przystanek “Rondo Kaponiera” w torowisku ul. Roosevelta w kierunku ul. Głogowskiej będzie przeniesiony na jezdnię w okolice hotelu Mercure i będzie obsługiwany przez autobusy linii 236, 238, 246, 249 i 252,

– przystanek “Rondo Kaponiera” w torowisku ul. Roosevelta w kierunku Mostu Teatralnego będzie przeniesiony na jezdnię w okolice wjazdu na parking podziemny i będzie obsługiwany przez autobusy linii 232, 233, 234, 235, 243 i 248,

– przystanki “Rondo Kaponiera” w torowisku na Moście Uniwersyteckim (ul. Święty Marcin) będą obsługiwane tylko przez autobusy linii dziennych 163 i 169,

– przystanki “Rondo Kaponiera” na ul. Dworcowej obsługiwane będą tylko przez autobusy linii 168, 235, 238, 249 i 252,

– przystanek “Bałtyk” w kierunku Grunwaldu będzie obsługiwany przez linie 148, 149, 159, 175, 177, 180, 240, 242 i 251 (dla linii 149, 175 i 180 przystanek będzie obowiązywał w kierunku ronda Kaponiera),

– przystanek “Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej w kierunku ronda Kaponiera (przy DS Jowita) będzie przystankiem przelotowym tylko dla linii 163 i 169 oraz końcowym dla linii 148, 149, 159, 175, 177, 180, 240, 242 i 251,

– przystanki “Zeylanda”, “Kraszewskiego” i “Rynek Jeżycki” w kierunku ronda Kaponiera nie będzie obsługiwany przez autobusy nocne (natomiast te same przystanki w kierunku Ogrodów, Strzeszyna i os. Literackiego będą obsługiwane przez linie 236, 239 i 246),

– przystanek “Most Teatralny” na Moście Teatralnym w kierunku ulicy Fredry będzie obsługiwany przez linie 232, 233, 234, 235, 243 i 248,

– przystanek “Most Teatralny” w torowisku ul. Roosevelta będzie nieczynny – natomiast przystanek przy jezdni będzie obsługiwany przez linie 236, 238, 239, 246, 249 i 252,

– przystanek “Most Teatralny” na ul. Dąbrowskiego w kierunku rynku Jeżyckiego nie będzie obsługiwany przez autobusy nocne,

– przystanek “Zamek” na al. Niepodległości w kierunku ul. Towarowej będzie obsługiwany przez linie 232 (kierunek Rataje), 235 (kierunek rondo Kaponiera) i 243 (kierunek Dębina), a na Świętym Marcinie w kierunku ronda Kaponiera przez linie 232, 233, 234, 243 i 248 jadące w kierunku ronda.

Linie tramwajowe funkcjonują bez utrudnień i obsługują wszystkie przystanki na swoich trasach.

Prace remontowe rozpoczną się dzisiaj (piątek 23 sierpnia 2019) o godz. 22 i potrwają do godz. 4 w poniedziałek. 

ZTM / MPK / UMP / op. AS

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze