Poznań: W nowym budynku szkoły powstaje już ostatnie piętro

szkoła na Podolanach fot. PIM
16 sal lekcyjnych, bibliotekę, przedszkole i wiele innych pomieszczeń będą mieć wkrótce do dyspozycji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 na Podolanach. Rozpoczęła się budowa ostatniego piętra nowego skrzydła szkoły.

– Rozbudowa placówki to ważna inwestycja dla mieszkańców Podolan, dlatego postępy prac bardzo cieszą – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Zależy nam na zapewnieniu dzieciom i młodzieży jak najlepszych warunków kształcenia w naszym mieście, dlatego prowadzimy i planujemy kolejne inwestycje oświatowe. Przykłady to Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 na Krzesinach, Szkoła Podstawowa nr 68 na os. Sobieskiego oraz przygotowywana rozbudowa o salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 59 na Minikowie.

Prace na Podolanach przebiegają zgodnie z planem, a budynek ma już parter i pierwsze piętro.

– Teraz powstaje drugie piętro, czyli trzecia i ostatnia kondygnacja budynku – – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Na parterze rozpoczęły się prace instalacyjne. Wykonawca zakończył również wykopy i zbudował ściany fundamentowe pawilonu z aulą i biblioteką.

Dzięki trzem kondygnacjom nowego budynku powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się o prawie 2,4 tys. metrów kwadratowych. Zmieści się więc tam 16 sal lekcyjnych, biblioteka szkolna, pokój nauczycielski, gabinet psychologa, a także toaleta, szatnia i pomieszczenia administracyjne. To zaplanowano na pierwszym i drugim pietrze. Natomiast parter zostanie przystosowany do potrzeb lokalowych przedszkola.

Nowy budynek pozwoli też na lepsze wykorzystanie już istniejącej przestrzeni: szkoła dzięki niemu zyska nowe wejście z poziomu parteru, które będzie wejściem głównym, przestronną klatkę schodową, dyżurkę i windę.

Warto dodać, że równolegle z nowym budynkiem szkoły powstaje też drugi budynek: wolnostojący i parterowy, który pomieści aulę szkolną i oddział Biblioteki Raczyńskich.

Koniec robót budowlanych nowego skrzydła szkoły przewidziano na grudzień tego roku. Natomiast zakończenie całego zadania, czyli budowy obu budynków, przewidziano na maj 2022 roku.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: