Galeria MM

Poznań: W niedziele handlowe pojedzie więcej autobusów

By ułatwić poznaniakom dojazd do centrów handlowych, Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni linie miejskie, którymi można do nich dojechać. Natomiast na liniach podmiejskich będą wykonywane kursy na przystanki pod centra handlowe.

W niedziele – 6, 13 i 20 grudnia na liniach miejskich nr 180 i 184 obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy, co oznacza częstsze kursy. Dodatkowo na liniach podmiejskich nr: 611, 703, 705, 707, 811, 812 i 813 będą wykonywane kursy z wjazdami pod centra handlowe w Komornikach i Swadzimiu. Warto dodać, że w grudniowe niedziele handlowe linie nr 180, 181 i 184 będą obsługiwane bardziej pojemnym taborem 12-metrowym.

ZTM przypomina o konieczności zachowania środków ostrożności obowiązujących z powodu pandemii: w tym samym czasie środkami komunikacji miejskiej podróżować może tyle osób, ile wynosi 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących, pozostaje również konieczność pozostawienia połowy miejsc siedzących niezajętych. Nadal obowiązuje w pojazdach oraz w przestrzeni publicznej obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką lub elementem odzieży.

ZTM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze