Poznań: W lipcu na rondzie Śródka rozpocznie się remont – a zakończy na ulicy Baraniaka

Od poniedziałku, 1 lipca, zmieni się organizacja ruchu przy rondzie i ul. Jana Pawła II. Powodem jest remont torowiska tramwajowego. Zmiany potrwają cały miesiąc.

Z powodu remontu nie będzie przejazdu przez torowisko po południowej stronie ronda. Ruch pojazdów z ul. Wyszyńskiego i Podwale w kierunku ul. Warszawskiej będzie możliwy z wykorzystaniem tymczasowej przewiązki za przystankami na ul. Jana Pawła II. Z uwagi na zamknięcie sąsiedniego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego ruch pieszych i rowerzystów odbywać się będzie tymczasowym przejściem przez platformę przystankową po południowej stronie ronda.

Tramwaje, na odcinku od ronda Śródka do ul. Kórnickiej, w związku z remontem nie kursują od 20 czerwca do 31 lipca, natomiast autobusy przejeżdżające przez rondo będą korzystać z przygotowanej przewiązki i dalej po swoich stałych trasach.

Prace na rondzie rozpoczną się w poniedziałek, 1 lipca, w godzinach wieczornych. Tego samego dnia zostaną przywrócone stałe trasy autobusów linii nr 157 i 184 ze względu na zakończenie prac na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka, od poniedziałku – 1 lipca (od pierwszych kursów) na swoich stałych trasach funkcjonować będą linie autobusowe nr 157 i 184.

Linia nr 157
RONDO ŚRÓDKA – Jana Pawła II – Baraniaka – Dymka – Browarna – Światopełka – Warszawska – MOGILEŃSKA

Linia nr 184
RONDO RATAJE – Zamenhofa – Krucza – Orla – Pawia – Inflancka – Kurlandzka – Szwajcarska – Kurlandzka – Chartowo – Jana Pawła II – Warszawska – Termalna – TERMY MALTAŃSKIE (- Grodzieńska – Krańcowa – NOWE ZOO)

Zlikwidowane zostaną przystanki Czekalskie na ul. Krańcowej między ulicami Grodzieńską a Czekalskie, w obu kierunkach – dla linii nr 157.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: