Poznań: “Virtuoso” i przeboje musicali od Teatru Muzycznego

Przeboje z „Grease”, „Footloose” i „Pippina”, fragmenty “Virtuoso” – Teatr Muzyczny w najbliższy weekend zaprasza poznaniaków na dwie muzyczne uczty: w sobotę do Ogrodu Szeląg, a w niedzielę na plac Wolności.

W sobotę 29 sierpnia o godz. 18.00 na terenie Ogrodu Szeląg, w magicznej nadwarciańskiej scenerii, powstanie scena, na której wystąpią soliści, balet oraz muzycy orkiestry. W programie znajdą się fragmenty największych, światowych musicali, w tym między innymi: „Grease”, „Footloose” i „Pippina”, a także piosenka „City od Stars” z nagrodzonego Oscarami filmu „La La Land”.

Wykonają je dobrze znani poznańskiej publiczności artyści: Marcin Januszkiewicz, Dagmara Rybak, Katarzyna Tapek, Maciej Zaruski czy Joanna Rybka. Na miejsce koncertu dotrzeć można od strony Wartostrady lub od ulicy Ugory 97.

Z kolei w niedzielę 30 sierpnia o godz. 17.00, na Placu Wolności odbędzie się koncert promujący musical „Virtuoso”, którego światowa prapremiera odbędzie się 12 września w Teatrze Muzycznym. Widzowie usłyszą po raz pierwszy największe przeboje pochodzące ze spektaklu o Ignacym Janie Paderewskim: „Beautifull”, „Just you wait”, „Stolen time” czy „Poland Fell”.

Wystąpią: Janusz Kruciński, Barbara Melzer, Radosław Elis, Oksana Hamerska i Patryk Kośnicki. Dodatkową niespodzianką będzie recital fortepianowy w wykonaniu Piotra Żukowskiego.

Na oba koncerty zapraszają Bona Fide. Stowarzyszenie Wielkopolan oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu. Koncerty są finansowane ze środków samorządu województwa wielkopolskiego w ramach projektu Teatr na Wolnym.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz na FB i Instagramie Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Teatr Muzyczny, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze