Poznań: VII Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

vii-europejski-tydzien-profilaktyki-nowotworow-glowy-i-szyi- fot.UMP
Mieszkańcy Poznania po raz kolejny mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach, których celem jest zwiększenie wykrywalności nowotworów głowy i szyi. Tegoroczna edycja imprezy nosi podtytuł „Po stronie przeżycia”.

Od 16 do 20 września 2019 roku w polskich szpitalach oraz przychodniach będą prowadzone bezpłatne badania i warsztaty edukacyjne. Ich celem jest zwiększenie świadomości opinii publicznej na temat zagrożeń wynikających z nowych zachorowań na nowotwory głowy i szyi. Nie zabraknie również spotkań z osobami mającymi wpływ na ochronę zdrowia.

W Poznaniu takie badania będzie można wykonać 18 września w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Może w nich wziąć udział każdy mieszkaniec województwa wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego w wieku 40-65, który zaobserwował u siebie niepokojące objawy laryngologiczne, takie jak np.: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, ból w trakcie połykania oraz/lub problemy z połykaniem, jednostronna niedrożność nosa oraz/lub krwawy wyciek z nosa.

Z badań mogą skorzystać również osoby: palące, nadużywające alkoholu, narażone na zapalenie wirusem HPV, a także genetycznie obciążone (które miały przypadki zachorowalności na nowotwory głowy i szyi w rodzinie).

Rejestracja na badania odbywa się pod numerem tel. 61 88 50 729, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: