veto za veto

Poznań: Veto za veto, czyli protest przeciwko wychodzeniu z UE

“Chcemy Polski wolnej i niezależnej w silnej Unii Europejskiej. Chcecie wyjść – to wychodźcie, sami. Prędziutko” – napisali zapraszając na demonstrację organizatorzy kolejnego protestu, Pokolenie KOD.

Demonstracja odbyła się na Starym Rynku i była – jak zapowiadali organizatorzy – vetem wobec veta, jakie postawił polski rząd do budżetu unijnego.

“Jarosław Kaczyński i spółka chcą zgłosić veto do budżetu unijnego i wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej” – pisali organizatorzy – “Cóż… przecież on jej nie potrzebuje. Wystarczy mu salonik i słudzy na koszt budżetu państwa. Ale Polska to my. Protestujemy przeciwko mówieniu, że veto do budżetu UE zgłasza Polska – nie, to co najwyżej „grupka kolesi”, która nie ma naszej obywatelskiej, narodowej legitymacji do takiej decyzji. Nie ma naszej zgody!!!

Chcemy Polski wolnej i niezależnej w silnej Unii Europejskiej. Chcemy korzystać z możliwości swobodnego przemieszczania się w UE, pracy i korzystania z wielu innych dobrodziejstw współpracy w ramach UE. My zostajemy! Polska zostaje! Chcecie wyjść – to wychodźcie, sami. Prędziutko”.

W demonstracji wzięło udział około 15 osób, wszyscy z flagami UE i polski, a spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania “Ody do radości”.

el

3 8 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze