wilki fot. pixabay

Poznań: Uwaga, wilki!

W poznańskich i podpoznańskich lasach zamieszkała wataha wilków. Straż miejska w Swarzędzu, bo tam są najczęściej widziane, apeluje więc do spacerowiczów o ostrożność. Zwłaszcza tych, którzy spacerują z psami.

To nie żart: strażnicy miejscy ze Swarzędza od dłuższego czasu dostają informacje o grasującej w okolicach miasta watasze wilków. Jej obecność potwierdzają także leśnicy. Dlatego postanowiła wydać ostrzeżenie dla mieszkańców.

“W związku z potwierdzonymi przypadkami nietypowego zachowania watahy wilków, która od dłuższego czasu bytuje na terenach leśnych naszej gminy, lasów komunalnych Miasta Poznania oraz przyległych gmin, prosimy o zachowanie ostrożności, nie puszczanie psów luzem, zwłaszcza na terenach przylegających do pól i lasów” – apeluje Straż Miejska ze Swarzędza. – “Pamiętajmy, że wilki często traktują psy jak konkurentów do terytorium i pokarmu”.

Strażnicy powiadomili o wilkach Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, bo to ona jest organ uprawnionym do podjęcia działań – jeśli takie są potrzebne. Na razie jednak lepiej wybierając się z psem na spacer do lasu trzymać go na uwięzi. Nawet największy pies w starciu z watahą wilków nie ma szans.

SMMS, el

3.8 12 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze