Jeżycka Partyzantka Ogrodnicza 4

Poznań: Uwaga na partyzantów na Jeżycach!

Upodobali sobie ostatnio tę zachodnią dzielnicę Poznania, gdzie grasują po opuszczonych skwerach i dawnych trawnikach, które dzięki nabierają nowego życia. Tak działa Jeżycka Partyzantka Ogrodnicza.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Partyzantka to, jak wiadomo, zazwyczaj tajna organizacja i z racji tego dość trudno zdobyć o niej szczegółowe informacje. To grupa zapaleńców działających na rzecz jeżyckich nieużytków. są wszędzie tam, gdzie kiedyś był trawnik, skwer, kawałek zieleni, ale został rozdeptany, rozjechany – albo zapomniany. Partyzanci takim miejscom przywracają życie: sadzą, sieją, podlewają.
“Dbamy o to, by beton nas nie udusił” – wyjaśniają na swoim profilu.

Ich dziełem są wschodzące kwiatki przy pomniku Trzech Tramwajarek, a ostatnio udało nam się ich przyłapać na Dąbrowskiego, gdzie na zapomnianych przez wszystkich kwietnikach sadzili darowane bratki.
– Bo wszystkie siane i sadzone przez nich rośliny to dary – jak wyjaśnia Justyna Kuberka, członkini Rady Osiedla Jeżyce i partyzantka przyłapana na gorącym uczynku z grupą współsprawców.

Partyzantów można spotkać w różnych punktach Jeżyc, choć łatwiej zauważyć efekty ich pracy: wszędzie tam, gdzie na nieużytkach pojawiają się kwiaty, wcześniej byli partyzanci…

Będą też dziś o 17.45 na ulicy Nad Bogdanką. “Tym razem postaramy się przekopać i posiać trawę wraz z łąkowymi kwiatami w miejscu, gdzie wcześniej stały samochody by piasek nie szpecił, a było ładnie i zielono” – informują. – “Posadzimy też paprocie i inne zdobyczne kwiaty”.

Gdy więc podziwiacie piękny kwietnik, w który zmienił się wydeptany i zaśmiecony placyk, a dzieje się to na Jeżycach – to bardzo możliwe, że w tej okolicy kilka tygodni wcześniej grasowali partyzanci…

el

3
Dodaj komentarz

avatar
swer
swer

Czy to jest sens pójdzie taki jeden jedna z psem podepta obsika i po kwiatkach.