Poznań: Uwaga! Fatalna jakość powietrza!

Poziom PM2.5 wynosi 164 μg/m3, to 656 proc dopuszczalnej normy. Niewiele lepiej jest z PM10 – 225 μg/m3 to 449 proc. normy. Jeśli nie musicie – nie wychodźcie z domów!

To dane z aplikacji Airly portalu Onet.pl. Także kilka innych systemów pomiarowych wskazuje bardzo zły stan powietrza w mieście. Ale nie wszystkie.

Poznański program “Atmosfera dla Poznania” podaje, że stan powietrza w mieście jest… bardzo dobry. Poziom pyłu PM 10 to tylko 45 μg/m3, co prawda z tendencją wzrostową, ale nadal mieszczący się w normie.

Natomiast według stacji pomiarowych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska sytuacja ma się jeszcze inaczej: PM10 jest na poziomie 115 μg/m3 i to jest stan zły. Natomiast PM 2,5 – 59 μg/m3, czyli stan dostateczny.

W tej sytuacji trudno się dziwić, że poznaniacy mają zastrzeżenia co do jakości pomiarów stanu powietrza – i tendencję do wiary w najgorsze. Bo jak mają wierzyć w prace nad poprawą czystości powietrza, skoro problemy zaczynają się już na poziomie badań jego obecnego stanu?

el

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze