Poznań: Utrudnienia w ruchu na Królowej Jadwigi. Będzie wymiana nawierzchni

Królowej Jadwigi fot. ZDM

Przy okazji przebudowy ronda Rataje zyska również ulica Królowej Jadwigi. 30 listopada rozpoczną się na niej prace przy wymianie nawierzchni jezdni. A to oznacza utrudnienia w ruchu.

Prace polegać będą na frezowaniu, a następnie ułożeniu nowej nawierzchni jezdni na odcinku ulicy między mostem Królowej Jadwigi a ul. Strzelecką i Drogą Dębińską. Prowadzone będą tzw. systemem połówkowym, czyli gdy roboty toczyć się będą na jednej części jezdni, ruch możliwy będzie drugą, a później – odwrotnie.

Przejezdność w obu kierunkach pozostanie więc zachowana, jednak w stronę ronda Rataje będzie dostępny jeden pas (a nie dwa), a w kierunku AWF dwa pasy z czterech. W zależności od postępu robót, osoby sterujące ruchem będą też kierować samochody poruszające się w stronę ul. Droga Dębińska na nieczynne torowisko tramwajowe.

Organizacja ruchu będzie zmieniać się dynamicznie wraz z postępem prac, dlatego Poznańskie Inwestycje Miejskie proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych prace będą mogły zakończyć się już po dwóch tygodniach, ale ten termin może się wydłużyć.

Źródło: PIM


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978