Królowej Jadwigi fot. ZDM

Poznań: Utrudnienia w ruchu na Królowej Jadwigi. Będzie wymiana nawierzchni

Przy okazji przebudowy ronda Rataje zyska również ulica Królowej Jadwigi. 30 listopada rozpoczną się na niej prace przy wymianie nawierzchni jezdni. A to oznacza utrudnienia w ruchu.

Prace polegać będą na frezowaniu, a następnie ułożeniu nowej nawierzchni jezdni na odcinku ulicy między mostem Królowej Jadwigi a ul. Strzelecką i Drogą Dębińską. Prowadzone będą tzw. systemem połówkowym, czyli gdy roboty toczyć się będą na jednej części jezdni, ruch możliwy będzie drugą, a później – odwrotnie.

Przejezdność w obu kierunkach pozostanie więc zachowana, jednak w stronę ronda Rataje będzie dostępny jeden pas (a nie dwa), a w kierunku AWF dwa pasy z czterech. W zależności od postępu robót, osoby sterujące ruchem będą też kierować samochody poruszające się w stronę ul. Droga Dębińska na nieczynne torowisko tramwajowe.

Organizacja ruchu będzie zmieniać się dynamicznie wraz z postępem prac, dlatego Poznańskie Inwestycje Miejskie proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych prace będą mogły zakończyć się już po dwóch tygodniach, ale ten termin może się wydłużyć.

Źródło: PIM

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze