Poznań: Utrudnienia na Ławicy. Akcja straży granicznej

Lotnisko Ławica fot. Sławek Wąchała

Autobusy MPK dojeżdżające tylko do hali odlotów i zamknięcie terminala dla podróżnych. To efekt znalezionej na lotnisku bezpańskiej walizki. Straż graniczna dla bezpieczeństwa zamknęła obiekt do czasu sprawdzenia bagażu przez pirotechników.

„Ze względu na akcję Straży Granicznej zmianie uległa lokalizacja przystanku początkowego „Port Lotniczy Ławica” – poinformowało MPK Poznań około 8.00 rano. – „Do odwołania przystanek końcowy jest przystankiem początkowym (przy hali odlotów)”.

Tam własnie kończył i zaczynał swoja trasę autobus linii nr 159 dojeżdżający na lotnisko przez ponad dwie godziny – a wszystko z powodu… pozostawionego bagażu. Zasady bezpieczeństwa stanowią, że pozostawiona walizka lub torba, których właściciel się nie zgłosi, musza sprawdzić pirotechnicy.

Nie inaczej było i tym razem – na szczęście w walizce nie było nic podejrzanego, więc po dwóch godzinach ponownie otwarto terminal dla podróżnych. A straż graniczna apeluje, by pasażerowie, pilnowali swoich bagaży na lotnisku i nie zostawiali ich bez nadzoru.

Podziel się: