Poznań: Utonięcie na Szachtach. Co tam się wydarzyło?

Policjanci znaleźli trzeciego uczestnika spotkania na Szachtach, które miało miejsce 16 listopada. Podczas niego doszło do tragicznego wypadku: w stawie utopiła się kobieta, a mężczyzna z hipotermia trafił do szpitala.

Przypomnijmy: służby otrzymały informację 16 listopada o 5.00 rano, że dwie osoby wpadły do wody jednego ze stawów na Szachtach, od strony ulicy Pszczyńskiej. Strażacy wyciągnęli na brzeg kobietę i mężczyznę. Kobiety niestety, nie udało się uratować, mężczyzna z hipotermią został przewieziony do szpitala HCP.

Okazało się, że do wypadku przyczynił się alkohol, który ofiary wypadku wspólnie piły nad brzegiem. Jak to się stało, że wpadły do stawu – nie wiadomo. Jak ustalili policjanci, towarzyszył im jeszcze jeden mężczyzna i początkowo podejrzewano, że także wpadł do wody. Funkcjonariuszom udało się go odnaleźć jednak w mieszkaniu swoich krewnych w Poznaniu. Mężczyzna jest przesłuchiwany – okoliczności, w jakich dwie osoby znalazły się w wodzie, nadal są niejasne i policjanci chcą usłyszeć jego wersję wydarzeń.

Źródło: Radio Poznań