Poznań: Uriah Heep wystąpi w Tamie

Słynna brytyjska grupa przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „Living The Dream”. Zespół wystąpi 3 lutego 2020 roku w poznańskim klubie „Tama”. Już rozpoczęła się przedsprzedaż biletów!

grupa Uriah Heep powstała w drugiej połowie 1969 roku w Londynie i w ciągu paru lat stała się jedną z najważniejszych formacji hardrockowych na świecie. Jej założyciel, gitarzysta i kompozytor Mick Box, jest niezmiennie filarem zespołu.

Przez ponad 50 lat istnienia Uriah Heep przeżył mnóstwo wzlotów i niemało upadków. Do pierwszej grupy z pewnością należą albumy nagrane przez zespół w latach 1970-78 (“Look At Yourself”, “Demons And Wizards”, czy genialna koncertówka z 1973 roku) i takie przeboje, jak “Lady In Black”, “July Morning”, “Easy Livin'”, “Gypsy”, “Return To Fantasy”, “The Wizard”, czy “Look At Yourself” oraz koncerty dla milionów fanów na całym świecie. O złych chwilach lepiej nie pamiętać (choć ich nie brakowało).

Uriah Heep dość szybko i krzywdząco przypięto łatkę gorszej kopii Deep Purple, ale Mick Box i jego koledzy nie przejęli się zdaniem złośliwych dziennikarzy. Dalej robili swoje zdobywając szacunek i uznanie fanów. Przełożyło się to na wielkie sukcesy komercyjne, liczone w ponad 40 mln sprzedanych albumów oraz koncertach na wypełnionych po brzegi stadionach. W pierwszym okresie istnienia Uriah Heep oprócz Micka ogromny udział w sukcesie grupy miał charyzmatyczny wokalista David Byron oraz kapitalnie grający na organach Hammonda Ken Hensley, autor lub współautor wielu klasycznych kompozycji Anglików.

Upływ czasu zdaje się nie szkodzić Uriah Heep. Od 2013 roku, kiedy do kładu dołączył basista Davey Rimmer, angielska legenda dostała jakby nowy zastrzyk energii. Wydane od tego czasu albumy “Outsider” i “Living The Dream” zebrały mnóstwo pochwał. Drugi z tytułów muzycy Uriah Heep promowali na niezwykle udanej mini trasie koncertowej po Polsce. Oprócz Micka i Daveya na scenie stali wtedy Bernie Shaw (wokal), Phil Lanzon (klawisze, wokal) oraz Russell Gilbrook (perkusja).

Zagrają:
URIAH HEEP (Wielka Brytania) hard rock
Kiedy: 3 lutego (poniedziałek) 2020
Gdzie: Poznań @ Tama, ul. Niezłomnych 2
Bilety: 120 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety na koncert dostępne od 11.10 (godzina 10:00) na: https://sklep.knockoutprod.net

Knock Out Productions mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze