Poznań: Umowa miasta z azylem dla ptaków i drobnych ssaków przedłużona

UCMW UPP fot. UPP
Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego nadal będzie leczyć chore ptaki i ssaki w Poznaniu. Umowa z władzami miasta na prowadzenie azylu została przedłużona.

Ptasi Azyl w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej funkcjonuje od 2017 roku – został tu przeniesiony z Nowego ZOO jako ośrodek leczenia i rehabilitacji rannych lub chorych ptaków oraz drobnych, wolno żyjących ssaków takich jak wiewiórki, jeże czy zające. Tylko w 2020 roku w Ptasim Azylu udzielono pomocy aż 2050 ptakom oraz 140 ssakom! Ptasi pacjenci reprezentowali 84 różne gatunki, ssaki – 4 gatunki.

– Azyl to miejsce, które jest w naszym mieście niezwykle potrzebne. Wiele ptaków i zwierząt trafia do nas, gdzie dzięki fachowej, doświadczonej kadrze uzyskują natychmiastową pomoc  – mówi Maciej Gogulski, Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP. – Z drugiej strony nasi studenci kierunku weterynaria mają okazję do tego, aby uczyć się, jak leczyć ptaki i inne zwierzęta.

Dzięki przedłużeniu umowy dzikie zwierzęta mieszkające w mieście nadal będą mogły liczyć na fachową pomoc specjalistów weterynarzy z centrum.

UCMW UPP mieści się przy ul. Szydłowskiej 43 w Poznaniu i jest czynne w dni powszednie w godzinach 8.00 – 21.00, a niedziele i święta w godzinach 10.00 – 18.00. Jeśli ktoś potrzebuje informacji, a nie natychmiastowej pomocy – może także zadzwonić pod nr 61 84 666 84. Warto pamiętać o tym, że to nie jedyna pomoc dla dzikich zwierząt w Poznaniu – specjalistycznym sprzętem i wiedzą dysponują także strażnicy miejscy z ekopatroli. Do nich także warto dzwonić, gdy trzeba ratować ptaka, wiewiórkę czy jeża.

UPP