wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Ulica Ropczycka po remoncie, Miłowita po przebudowie

Z obu ulic można już korzystać, ku wygodzie pieszych i kierowców. Ulica Ropczycka ma wyremontowaną nawierzchnię i pobocza – ulica Miłowita była droga gruntową, a teraz ma asfaltową nawierzchnię.

Na ulicy Ropczyckiej na Krzesinach prace były prowadzone na niezabudowanym odcinku, ale ulica ma coraz większe znaczenie komunikacyjne we wschodniej części Poznania. Zakres prac obejmował naprawę nawierzchni, poboczy oraz tzw. mijanek. Teraz ulica pomyślnie przeszła odbiór techniczny. Koszt remontu to niemal 440 tysięcy złotych.

Ulica Miłowita z kolei znajduje się w Antoninku i dzięki przebudowie z drogi gruntowej zmieniła się w ulicę z asfaltową nawierzchnią.
– Wykonawca zgłosił gotowość do odbioru końcowego, który będzie miał miejsce w ostatnim tygodniu lipca – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – W efekcie przeprowadzonych prac na odcinku od skrzyżowania z ul. Mścibora do ul. Leszka powstała asfaltowa, jednojezdniowa i dwukierunkowa ulica, chodnik z płyt betonowych po stronie zabudowań jednorodzinnych, a także zjazdy do posesji i progi zwalniające z kostki betonowej.

W trakcie inwestycji renowacji poddano istniejący kanał deszczowy, na którym powstały studnie rewizyjne, wybudowano kanalizację deszczową wraz ze studzienkami ściekowymi.

ZDM, PIM

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Ulica Ropczycka po remoncie, Miłowita po przebudowie