zatrzymany mężczyzna ze Swarzędza fot. KMP

Poznań: Uderzył przypadkowego mężczyznę butelką w głowę. Na Starym Rynku

Policjanci zatrzymali 28-latka, który podczas sprzeczki z innym mężczyzną, użył szklanej butelki jako broni. Za popełniony czyn grozi mu nie mniej niż trzy lata więzienia.

Wszystko wydarzyło się na Starym Rynku w Poznaniu w sobotni wieczór (23 listopada 2019). Pomiędzy dwoma grupami, które akurat się mijały, miało dojść do sprzeczki. Powód był dość kuriozalny… Członkowie jednej grupy, zarzucili tej drugiej trącenie barkiem.

Jeden z mężczyzn od słów szybko przeszedł do czynów. Po krótkiej rozmowie postanowił uderzyć swojego przeciwnika szklaną butelką w głowę. Lekarze musieli walczyć o życie poszkodowanego, a sam szpital poinformował o sytuacji policję.

Dzięki analizie monitoringu miejskiego, policjanci wytypowali kim może być napastnik. Okazało się, że jest nim 28-letni mieszkaniec Swarzędza, który w przeszłości nie był notowany przez policję. 27 listopada funkcjonariusze zatrzymali go w jego własnym mieszkaniu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała do którego się przyznał. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Za popełniony czyn grozi mu niej mniej niż trzy lata więzienia.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze