Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem

Poznań: Uczniowie przejdą przez całe miasto – możliwe utrudnienia

Podziel się!

W ramach solidarności z pracownikami oświaty, uczniowie zorganizowali dzisiaj pochód przez całe miasto. Możliwe są utrudnienia dla kierowców.

Co prawda organizatorzy zapewniają, że pochód ma się odbywać chodnikami, ale w rzeczywistości później z takich deklaracji często nic nie wychodzi. Ciężko określić ile osób weźmie udział w wydarzeniu. Uczestnicy organizują się za pomocą facebooka, a bardzo często zainteresowanie wyrażone tam, nie przekłada się w żaden sposób na faktyczną obecność. Nie mniej na chwilę obecną swoją obecność “zadeklarowało” 100 osób, a ponad 500 jest zainteresowanych uczestniczeniem w pochodzie.

Reklama

– Nasz ruch “#solidarniuczniowie” rozpoczął się dokładnie tydzień temu. My nie składamy broni, będziemy wychodzić i głośno wspierać nauczycieli i nauczycielki. Nie kończymy na Placu Wolności, na tym co było. Sprawa jest zbyt poważna. Przemaszerujemy przez centrum Poznania. Pokażemy, że solidarność nie umarła póki my żyjemy – zapowiadają organizatorzy.

Przemarsz ma się rozpocząć dzisiaj (15 kwietnia) o godz. 16. Uczestnicy wystartują z placu Wolności, następnie przejdą Paderewskiego, Wrocławską, Półwiejską, Królowej Jadwigi, Aleją Niepodległości, Św. Marcina, Ratajczaka i na koniec wrócą na miejscu startu, czyli Plac Wolności.

Reklama

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar
Reklama