Collegium Heliodori Święcicki fot. P. Stanula UAM
Już ponad 4,5 tys. chętnych pracowników UAM zgłosiło chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Wśród nich 81 proc. to studenci, 3 proc. to doktoranci.

Szczepienia obejmujące kolejną grupę pracowników i studentów – przypomnijmy, że nauczyciele akademiccy już są zaszczepieni – rozpoczną się w czwartek, 3 czerwca. Chętni mogli się zgłaszać w ramach programu „szczepienia w zakładach pracy” na początku maja, jednak UAM uruchomił możliwość dodatkowych zapisów dla nowej grupy 1300 osób. Można to zrobić poprzez odpowiedni formularz dostępny w intranecie uczelni do środy, 26 maja. Do zaszczepienia uprawnieni są pracownicy uczelni, doktoranci, studenci oraz członkowie rodzin wymienionych wyżej osób (małżonkowie/partnerzy i dzieci, które ukończyły w dniu zgłoszenia 16 lat). O zakwalifikowaniu na szczepienie zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisani zostaną zaszczepieni szczepionką Pfizer/BioNTech w dwóch miejscach: Collegium Heliodori Święcicki przy ul. Grunwaldzkiej oraz Collegium Historicum na kampusie Morasko. Druga dawka zostanie podana zaszczepionym po 5 tygodniach, a każdy z otrzyma indywidualnie informację o terminie i miejscu szczepienia. Na UAM chęć zaszczepienia się w ramach uczelni zadeklarowało ponad 4,5 tys. chętnych. 81% tej liczby do studenci, 3% to doktoranci.

Do zaszczepienia się zachęca prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka UAM.
– Dzięki tej akcji przede wszystkim zapewnimy wielu osobom bezpieczeństwo – podkreśla. – Ale także będziemy o krok bliżej w powrocie do codzienności, do kontaktowej formy prowadzenia zajęć dydaktycznych.

UAM