Muzyka w studni fot. Sławek Wąchała

Poznań: Tutti Virtuosi zapraszają na koncert!

IV edycja „Muzyki w studni” to kontynuacja cyklu koncertów muzyki dawnej: renesansowej i barokowej wykonywanych przez muzyków związanych z poznańską i europejską sceną muzyczną w przestrzeni wildeckich kamienic i podwórek.

Pomyłodawcy koncertu wykorzystują naturalną akustykę i klimat zabytkowych kamienic, wprowadzając historyczne brzmienie i repertuar w naturalne środowisko mieszkańców Wildy jakim są podwórka, klatki schodowe i bramy. Chcą, aby to wydarzenie było pretekstem do przybliżenia muzyki dawnej w sposób spontaniczny ponad granicą scena – widownia a także czynnikiem integrującym mieszkańców.

Na tegoroczną edycję została zaproszona Aleksandra Koczurko, mezzosopranistka młodego pokolenia z poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, oraz zespół muzyki dawnej Très Animé stworzony przez cztery poznanianki grające na replikach instrumentów historycznych: Olgę Musiał Kurzawską – flet traverso, Katarzynę Cendlak – skrzypce barokowe, wiolonczelistkę Martynę Jankowską i klawesynistkę Dagmarę Tyrchę. Kier. Artystyczne Sławomira Raczyńska.

Koncert odbędzie się 13 września przy ulicy Fabrycznej 35. Początek o godzinie 18:30. Wstęp wolny. Organizator: Bartosz Seifert | Stowarzyszenie Musica Minima.

Dodaj komentarz

avatar