Poznań: Tunel na Franowo zostanie zamknięty

tunel Franowo fot. UMP

3 lipca pasażerowie wybierający się na Franowo nie dojadą tam tramwajem. Tego dnia od godziny 7.00 do 14.00 będzie tam wykonywany przegląd techniczny tunelu i będzie on zamknięty. Tramwaje kursujące tunelem na ten czas zmienią trasy.

Jak informuje MPK Poznań, tramwaje linii 1 od przystanku „Os. Czecha” kierowane będą trasą Kórnicką i ulicą Jana Pawła II do pętli Zawady, tramwaje linii 16 i 18 od przystanku „Os. Lecha” kierowane będą przez Chartowo, Żegrze i rondo Żegrze do pętli Unii Lubelskiej.

Na odcinku od pętli Franowo do przystanku „Os. Czecha” kursować będą autobusy zastępcze „za tramwaj” oznaczone numerem T1:

FRANOWO – Szwajcarska – Szwedzka – Szwajcarska – Kurlandzka – Piaśnicka – Chartowo – OS. CZECHA

Autobusy kursować będą co 10 minut, a na przystanku „Os. Czecha” będzie możliwość przesiadki pomiędzy tramwajami linii 1, 5, 16, 17 i 18 a autobusami linii T1. Autobusy obsługiwać będą przystanki „Franowo”, „Szwajcarska Centrum Handlowe”, „Szwedzka”, „Szwajcarska Szpital” (tylko w kierunku Franowa), „Os. Rusa”, „Piaśnicka/Kurlandzka”, „Piaśnicka Rynek”, „Os. Lecha” i „Os. Czecha”.

Podziel się: