Rondo Rataje przebudowa fot. PIM

Poznań: Trzy zmiany w organizacji ruchu na rondzie Rataje

Postęp prac sprawił, że na rondzie Rataje, a także ulicach Zamenhofa, Piłsudskiego i Krzywoustego zmieni się organizacja ruchu. Pierwsze zmiany już w nocy z 16 na 17 kwietnia w rejonie skrzyżowania Piłsudskiego i Zamenhofa.

Rozpocznie się tam budowa nawierzchni torowiska tramwajowego i z uwagi na długość szyn tramwajowych oraz miejsca ich łączenia trzeba zmienić organizację ruchu.

Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z 16 na 17 kwietnia: na ul. Zamenhofa niedostępny będzie pas do skrętu w lewo w ul. Piłsudskiego. Dojazd do ul. Piłsudskiego będzie możliwy przez istniejącą przewiązkę znajdującą się na wysokości ul. Obrzyca (za skrzyżowaniem ul. Zamenhofa i Piłsudskiego). Przejeżdżać tędy będą mogły również autobusy. Upłynnić przejazd pomoże zmiana organizacji ruchu w tym rejonie, bo kierowcy jadący ul. Zamenhofa od strony Starołęki będą na drodze podporządkowanej i ich obowiązkiem będzie ustąpienie pierwszeństwa pojazdom poruszającym się przewiązką. Ruch na ul. Zamenhofa zostanie sprowadzony do jednego pasa.

Zaplanowane prace skutkować też będą zmianami dla pasażerów komunikacji publicznej. Autobusy linii nr 152, 162, 166, 181, 196, 212 i 222 zmienią godziny odjazdów i trasy – jak o tym informowaliśmy.

Na noc z 18 na 19 kwietnia zaplanowano prace na ul. Krzywoustego na wjeździe na rondo Rataje od strony autostrady A2 i drogi S11. Kładziona będzie tam ostatnia warstwa nowej nawierzchni jezdni, dlatego ostateczny termin jest uzależniony od warunków atmosferycznych. W trakcie robót cały czas do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy ruchu, będą jednak przesuwane w zależności od postępu prac.

Z kolei 22 kwietnia zostanie uruchomiony tymczasowy przejazd po tarczy ronda Rataje od strony ul. Zamenhofa. Analogiczne rozwiązanie zastosowano już od strony ul. Jana Pawła II. Ruch przy ul. Zamenhofa zostanie przełożony z dotychczasowych pasów na rondzie na wybudowany w tym celu tymczasowy przejazd przesunięty na południe, czyli w stronę Starołęki. Zmieni się tor jazdy, jednak w dalszym ciągu na całej tarczy ronda do dyspozycji pozostaną dwa pasy ruchu. Na wysokości tymczasowego przejazdu w ul. Zamenhofa zostanie wykonane przejście dla pieszych, które do tej pory było nieczynne. Taka zmiana organizacji ruchu umożliwi kontynuację prac torowych i drogowych na tarczy ronda.

PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze