Polagra premiery 3 fot. MTP

Poznań: Trwają targi Polagra Premiery 2020

7 pawilonów najnowszych modeli maszyn, urządzeń i rozwiązań dla rolnictwa, 150 absolutnych premier, konferencje i prelekcje. Na MTP trwają targi Polagra Premiery.

Najbardziej okazałym pawilonem z pewnością jest pawilon 5, w którym znajdują się ekspozycje firm oferujących maszyny rolnicze światowych marek m.in. Claas, Zetor, Fendt, Massey Ferguson, John Deere, Valtra, Kuhn. Razem prawie 400 marek!

Pawilon 5A z kolei to Pawilon Innowacji, gdzie odbywają się m.in. Dzień Zootechnika ze szkoleniem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczącym nowych funkcjonalności IRZPlus oraz szeregiem wykładów przygotowanych we współpracy z głównym patronem medialnym Top Agrar Polska. Oprócz tego przez cały dzień odbywają się tam prelekcje i prezentacje firm dotyczące przede wszystkim tematyki innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa aktualnych problemów branży. Także w Strefie Innowacji odbyło się Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy z udziałem Ryszarda Kamińskiego, podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wszyscy spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach powinni rozpocząć zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie Złoty Medal MTP – sąd konkursowy wyłonił w tej edycji aż 37 laureatów. Firma Class na przykład prezentuje Lexion 6000, kombajn łączący zalety bębna przyspieszającego, młócącego, separatora oraz odrzutnika, z innowacyjnym napędem synchronizującym wszystkie bębny. John Deere przedstawi czterogąsienicowy ciągnik rolniczy 8RX 410, idealną maszynę do wymagających terenów oraz trudnych typów gleby. Z polskich marek zaprezentuje się maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100, przeznaczona do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby, czy opryskiwacz Heron 50 27, o pojemności zbiornika głównego 5000 l.

Polagra-Premiery to oprócz maszyn i urządzeń także możliwość spotkania wystawców z zakresu produkcji i hodowli roślin. Złotym Medalem MTP 2020, m.in. za wyjątkowe właściwości oraz wysokie wyniki w testach polowych nagrodzono 17 gatunków roślin uprawnych i wszystkie z nich będzie można zobaczyć na Polagrze Premiery.

Targi Polagra Premiery opierają się na 3 fundamentach takich jak: Premiery, Eksport i Wiedza, jak podkreślił Przemysław Trawa, prezes grupy MTP, otwierając imprezę. Premiery, czyli nowości produktowe,są istotą tego wydarzenia. Eksport czyli promocja polskich producentów i umożliwianie im nawiązania kontaktów biznesowych z kupcami z całego świata. Wiedza przyciąga zwiedzających, którzy w swoich gospodarstwach stają przed wieloma wyzwaniami nie tylko ekonomicznymi, ale także związanymi z wpływem na środowisko czy anomaliami pogodowymi. Wydarzenia towarzyszące targom odpowiadają na wiele z nurtujących ich pytań.

Polagra-Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej informacji można znaleźć na stronie imprezy.

MTP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze