awaria na Strzeleckiej

Poznań: Trwa usuwanie skutków awarii na Strzeleckiej

Tramwaje już kursują, mogą także już przejechać samochody od Garbar w kierunku Królowej Jadwigi. Jednak ulica Strzelecka nadal jest częściowo zamknięta i usuwanie skutków awarii trwa.

Do awarii rury doszło w nocy i około 2.00 nad ranem woda zalała ulicę Strzelecką. Mieszkańcy idący wcześnie rano do pracy mogli mieć wrażenie, że mieszkają nad rwącym strumieniem…

Dopływ wody został zamknięty od razu po stwierdzeniu awarii, wstrzymano ruch tramwajowy ulicą Strzelecką, a Aquanet starał się znaleźć takie rozwiązanie, by odcinając uszkodzoną magistralę nie pozbawić jednocześnie wody mieszkańców Starego Miasta.

Po godzinie tramwaje wróciły na trasę, mieszkańcy mają wodę w kranach – ale usuwanie skutków awarii jeszcze potrwa. Trzeba było sprzątnąć piasek z jezdni, usunąć drzewo, które woda tak podmyła, że groziło zawaleniem, a także wypompować wodę z zalanego parkingu dealera samochodów marki Renault. Tam woda zalała około 40 samochodów, w tym sporo nowych, czekających na sprzedaż.

Teraz trwają prace przy wymianie uszkodzonego fragmentu magistrali i to dlatego fragment ulicy Strzeleckiej jest wyłączony z ruchu. Samochody mogą przejechać jedynie od Garbar do Królowej Jadwigi, w drugą stronę już nie. Autobusy linii nr 176 i 174 nadal kursują objazdami, przez Krakowską.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze