Poznań: Trwa sadzenie drzew za frekwencję wyborczą

drzewa Strzeszyn fot. ZZM
W lipcu władze miasto zapowiedziały, że posadzą nowe drzewa na tych osiedlach, których mieszkańcy najliczniej pójdą do urn. I właśnie rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew na Strzeszynie i Ławicy.

Jak informował prezydent Jacek Jaśkowiak przed drugą turą wyborów prezydenckich, przelicznik jest prosty: pójdzie 80 proc., mieszkańców – na osiedlu przybędzie 80 drzew. Okazało się, że najlepsze wyniki były na Ławicy (82,88 proc.) i Strzeszynie (82,48 proc.). Ponieważ różnica między nimi była tak niewielka, prezydent zadecydował, że drzewa zostaną posadzone w obu osiedlach.

I właśnie, jak podał dziś Zarząd Zieleni Miejskiej, trwa sadzenie drzew za frekwencję wyborczą. Na osiedlu Strzeszyn teren wokół krzyża przy ul. Literackiej zostanie oczyszczony i wyrównany nowo nawiezioną ziemią. Następnie zostanie posadzonych 36 szt. dębów czerwonych (Quercus rubra) w regularnej formie tworzącej początek układu alejowego ciągnącego się od terenu wokół krzyża przy ul. Literackiej aż do ul. Homera.

Natomiast na osiedlu Ławica w Lasku Marcelińskim wzdłuż ścieżki w okolicy placu zabaw i siłowni zewnętrznej zostało posadzonych 35 szt. lip drobnolistnych (Tilia cordata), a na swoją kolej czeka również teren przy ul. Wyszomierskiej/Okoneckiej gdzie niebawem zostanie posadzonych w skupinie 9 szt. śliwy wiśniowej (Prunus cerasifera).

ZZM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: