Taczaka drzewa 4 fot. UMP

Poznań: Trwa sadzenie drzew na Taczaka

Po kilkudziesięciu latach przerwy na ulicy Taczaka ponownie pojawiły się drzewa! Można je było posadzić w ziemi, nie w donicach, zostały też starannie zabezpieczone przed wandalami i…kierowcami parkującymi przy ulicy.

Nasadzenia zieleni na Taczaka i Garncarskiej są ostatnim etapem przebudowy tych ulic. Zaplanowano je na okres, w którym warunki pogodowe bardziej sprzyjają przyjmowaniu się roślin.

Ze względu na niekorzystne warunki świetlne do posadzenia przy obu ulicach wybrano głównie gatunki dobrze znoszące zacienienie, a w miejscach o większym nasłonecznieniu wprowadzone zostaną gatunki o barwnym ulistnieniu. Sadzone są m.in. klony pospolite, ambrowiec amerykański, berberys Thunberga oraz tawuły japońskie.

Po przebudowie chodniki, jezdnia i miejsca parkingowe na ulicach Taczaka i Garncarskiej wyłożone są nową, kamienną nawierzchnią. Obie ulice są oświetlone i wyposażone w kamery monitoringu. Stworzona została strefa zamieszkania: przestrzeń o uspokojonym ruchu, na której piesi mogą poruszać się całą szerokością ulicy i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 20 km/h. Wyposażona została ona w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. W planach jest także montaż na jej terenie stacji roweru miejskiego.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze