piątek, 1 grudnia, 2023

Poznań: Trójka obcokrajowców zamieszkała… w wiacie przystankowej

Strażnicy miejscy interweniowali wobec trójki obcokrajowców, którzy zamieszkali na jednym z przystanków miejskiej komunikacji na Łazarzu. I nie tylko zamieszkali: urządzali tam imprezy i traktowali jak publiczną toaletę, dopóki mieszkańcy nie wezwali straży miejskiej.

Okazało się, że dwóch mężczyzn i kobieta pochodzą z kraju spoza Unii Europejskiej, a do Polski przyjechali do pracy. jednak ostatni raz byli zatrudnieni w sierpniu. Od tego czasu nie mieli pracy, pieniędzy, co przełożyło się na brak mieszkania. Zaczęli więc koczować w wiatach przystankowych i… pić, bo dziwnym trafem na alkohol jakoś zawsze im wystarczyło.

Strażnicy Referatu Interwencyjno – Drogowego po ustaleniu tożsamości oraz legalności pobytu w Polsce przekazali całą trójkę Straży Granicznej. Wszystkie opisane czynniki oraz lekceważące podejście samych zainteresowanych osób, zdecydowały o podjęciu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej decyzji administracyjnej, skutkującej wydaleniem całej trójki w ciągu 2 dni, do miejsca zamieszkania.

SMMP, el

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Trójka obcokrajowców zamieszkała... w wiacie przystankowej